Bezdotykowy dystrybutor papieru toaletowego

Bezdotykowy dystrybutor papieru toaletowego
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

25.07.2012 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Naoglądaliśmy się reklam środków czyszczących ostrzegających przed bestiami/bakteriami czającymi się w ubikacji, więc toaleta publiczna, w której niczego nie będziemy musieli dotykać, to ideał. Są już czujniki uruchamiające spłuczki, suszarki do rąk i pojemniki z mydłem, teraz przyszła pora na dystrybutor papieru toaletowego.

Camitool japońskiej firmy Shikoku został zaprojektowany w pierwszej kolejności do toalet w szpitalach. Urządzenie ma czujnik zbliżeniowy i w razie potrzeby ucina pożądany kawałek papieru (do wyboru są trzy długości). Do środka pasują więc dowolne rolki papieru toaletowego.

Dystrybutor po pierwsze zapobiega przenoszeniu infekcji, a po drugie ułatwia odrywanie papieru. Ma to niemałe znaczenie dla cierpiących na schorzenia układu ruchowego, na przykład reumatyków.

Wersja podstawowa, czyli w plastikowej obudowie, kosztuje ok. 75. dolarów. Za 1,2 tysiąca dolarów można zamówić ekskluzywny dystrybutor w drewnianym schowku.

Gdyby jeszcze w publicznych toaletach pojawiły się opisywane przez nas pedały do otwierania drzwi od wewnątrz, byłoby idealne i bezdotykowo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)