Beta testy Eset Mobile Security - pakietu bezpieczeństwa dla komórek

Beta testy Eset Mobile Security - pakietu bezpieczeństwa dla komórek

Beta testy Eset Mobile Security - pakietu bezpieczeństwa dla komórek
26.04.2010 14:32

Firma Eset udostępniła wersję beta swojego nowego produktu przeznaczonego do zabezpieczania telefonów komórkowych - Eset Mobile Security. Nowy program to odpowiednik pakietu bezpieczeństwa dla urządzeń działających w oparciu o system Windows Mobile lub Symbian.

Eset Mobile Security to drugi po Eset Mobile Antivirus produkt firmy Eset przeznaczony do ochrony urządzeń mobilnych. Rozwiązanie, dostępne na razie w wersji Beta, wyposażono w skaner antywirusowy, zaporę osobistą, filtr antyspamowy sprawdzający wiadomości SMS oraz MMS, a także funkcjonalność Anti-Theft i Security Audit. Ta ostatnia opcja przyda się szczególnie tym użytkownikom, którzy chcieliby sprawdzić czy ich urządzenia skonfigurowano w taki sposób, aby zapewniały im należyty poziom bezpieczeństwa.

Najciekawsza w całym programie wydaje się jednak funkcjonalność Anti-Theft składająca się z trzech niezależnych od siebie narzędzi, stworzonych w celu zabezpieczenia użytkownika przed skutkami ewentualnej kradzieży chronionego urządzenia. Pierwsze z narzędzi Anti-Theft to „SIM matching”, które pozwala użytkownikowi zdefiniować listę zaufanych kart SIM. W razie zainstalowania w telefonie karty spoza takiej listy urządzenie automatycznie wysyła do użytkownika wiadomość, w której informuje go o instalacji nieautoryzowanej karty SIM w telefonie oraz przekazuje numer telefonu definiowany przez nową karty SIM. Drugie z narzędzi to „Remote Wipe”, które w razie kradzieży umożliwia właścicielowi urządzenia zainicjowanie procedury awaryjnego usuwania wszystkich danych z komórki - listy kontaktów, wiadomości SMS, MMS, plików audio oraz wideo, również tych zapisanych na nośnikach wymiennych. Remote Wipe można aktywować za pomocą wiadomości SMS zawierającej specjalną komendę oraz ustalone wcześniej przez użytkownika
hasło. Funkcjonalność Anti-Theft uzupełnia opcja zabezpieczająca urządzenie przed próbami dezinstalacji Eset Mobile Security lub próbami zmiany konfiguracji programu bez wiedzy i zgody właściciela komórki.

Eset Mobile Security wyposażono w skaner rezydentny oraz skaner na żądanie. W razie wykrycia zagrożenia program pozwala użytkownikowi wybrać jedno z kilku możliwych działań - usunięcie zainfekowanego zbioru, wyleczenie go lub umieszczenie w kwarantannie. Rozwiązanie posiada niewielkie, ale bardzo szczegółowe archiwum logów zawierających informacje m.in. o harmonogramach skanowania urządzenia, wykrytych zagrożeniach oraz podjętych przez program działaniach. Eset Mobile Security, podobnie jak Eset Mobile Antivirus, może aktualizować swoją bazę sygnatur według zadanej przez użytkownika częstotliwości. Istnieje również możliwość całkowitego wyłączenia aktualizacji.

Eset Mobile Security działa na telefonach pracujących w oparciu o system Symbian S6. (3 edycja z Feature Pack 1 lub 2), Symbian S60 (5 edycja) lub Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1 i 6.5. Program wymaga 1 MB wolnej pamięci.

Firma Eset przypomina, że wersja beta Eset Mobile Security jest wczesną kompilacją testową finalnego produktu, dlatego nie posiada jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz pełnej dokumentacji. Wersja testowa rozwiązania przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie powinna być instalowana na urządzeniach, które przechowują wrażliwe dla użytkownika dane.

Wersja beta ESET Mobile Security jest dostępna w języku angielskim i można ją pobrać z tego adresu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)