beta.prezydent.pl - od dziś dla wszystkich

beta.prezydent.pl - od dziś dla wszystkich
Źródło zdjęć: © IDG.pl

27.07.2009 13:30, aktual.: 28.07.2009 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś po południu wszyscy internauci będą mogli odwiedzić nową stronę internetową Prezydenta RP - beta.prezydent.pl. Autorom bardzo zależy by witryna spełniała oczekiwania odwiedzających, w tym przede wszystkim specjalistów segmentu IT. Dzięki fazie beta każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię o stronie i w ten sposób pomóc w sfinalizowaniu projektu głowy państwa.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Nowa strona prezydenta zostanie udostępniona w wersji beta dziś po południu, pod adresem beta.prezydent.pl. Wszyscy niecierpliwi mogą skorzystać z loginu i hasła udostępnionego wcześniej beta-testerom, tzn. login: prezydent.pl, hasło: abz83, które to szybko pojawiły się w serwisie wykop.pl. W godzinach popołudniowych każdy chętny będzie mógł oficjalnie odwiedzić stronę, zapoznać się z jej możliwościami i wreszcie przedstawić swoje własne opinie dotyczące witryny. Autorzy zapewniają, że będą przyglądać się wszystkim reakcjom polskich internautów i zrobią wszystko by spełnić ich oczekiwania.

Wersja beta będzie przez najbliższy miesiąc funkcjonować jednocześnie ze starszą witryną prezydent.pl. Oficjalny start strony nastąpi na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Pojawi się również wersja mobilna, która zostanie opublikowana pod koniec sierpnia.

Postanowiliśmy zapytać Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP o rozwiązania, które zamierzają wykorzystać przy projekcie autorzy witryny. Wśród odpowiedzi znalazło się kilka ciekawostek, które przedstawimy poniżej:

Najważniejszymi założeniami projektu są: przygotowanie przyjaznej i zaawansowanej technicznie strony internetowej, wykorzystanie możliwości serwisów trzecich - jak YouTube czy Flickr (w planach jest m.in. osadzanie filmów z kanału wwwprezydentpl), zmniejszenie dystansu do obywateli (możliwość zadania pytania prezydentowi). Jak na razie nie ma możliwości zadania prezydentowi pytania za pomocą komunikatora Gadu-Gadu - kancelaria nie jest przygotowana na udzielenie tysiącom internautów wszystkim wyczerpujących odpowiedzi. Strona internetowa w nowej wersji będzie aktualizowana codziennie, pojawią się również RSS-y. Autorzy pozostają w kontakcie z Polskim Związkiem Niewidomych. Zostanie przygotowana specjalna podstrona dla dzieci.

Przypomnijmy, że strona Prezydenta RP służyła już nie tylko jako centrum informacji na temat aktywności głowy państwa. Podczas konfliktu gruzińsko-rosyjskiego Lech Kaczyński udostępnił stronę "president.pl" władzom Gruzji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także