BenQ kończy produkcję cyfrówek

BenQ kończy produkcję cyfrówek

23.05.2007 11:00, aktual.: 23.05.2007 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajwańska firma BenQ postanowiła zakończyć produkcję cyfrowych aparatów fotograficznych. Przedsiębiorstwo sprzeda swoje działy związane z produkcją, badaniami i rozwojem aparatów firmie Ability Enterprise Co. Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną cyfrówki marki BenQ - koncern zamierza sprzedawać pod własną marką produkty innych firm.

Ability zgodziło się na nabycie oddziałów BenQ po cenie księgowej z 30 czerwca bieżącego roku. Specjaliści uważają, że transakcja będzie warta mniej niż 3 miliony dolarów. Już od 1 czerwca około 70 zatrudnionych przez BenQ osób zostanie pracownikami Ability. _ "Produkcja aparatów cyfrowych jest naszą najważniejszą i najbardziej dochodową działalnością" _ powiedział Sheaffer Lee, szef BenQ Corporation. _ "Ability będzie jednym z naszych najważniejszych dostawców" _.

Tajwańska firma walczy więc o pozostanie na rynku, ale cena 3 milionów dolarów za najbardziej dochodowy rodzaj działalności wydaje się bardzo niska. Wszystko wskazuje na to, że próby konkurowania na światowym rynku telefonów komórkowych mocno dały się BenQ we znaki.

Przypomnijmy, że Tajwańczycy odkupili od Siemensa dział zajmujący się produkcją telefonów komórkowych, który rozpoczął działalność jako firma BenQ Mobile. We wrześniu ubiegłego roku złożyła ona do sądu wniosek o upadłość. BenQ przyznało, że na telefonach komórkowych straciło ponad miliard dolarów.

Wygląda więc na to, że przedsiębiorstwo ma zamiar zaprzestać produkcji, a skupić się na sprzedaży pod własną marką produktów innych firm.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także