Belkin WeMo - dom zdalnie sterowany

Belkin WeMo - dom zdalnie sterowany

Belkin WeMo - dom zdalnie sterowany
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.11.2012 13:37

Amerykańska marka Belkin proponuje urządzenie WeMo, które uczyni każde mieszkanie "inteligentnym". Wystarczy uruchomić aplikację i włożyć przełącznik do… kontaktu.

Zapomniane włączone żelazko, telewizor lub wiatrak, a nikogo nie ma w domu? Ten problem rozwiązuje przełącznik WeMo - urządzenie do zarządzania domowym sprzętem elektronicznym. Jak się nim posługiwać? WeMo wkładamy do kontaktu i do niego podłączamy sprzęt. Teraz można go włączać lub wyłączać dzięki aplikacji znajdującej się na iPhone’ie, a także iPodzie touch czy iPadzie z systemem iOS 5 lub nowszym. WeMo łączy się z siecią Wi-Fi, ale sterować nim można również korzystając z internetu mobilnego.

Gadżet daje możliwość zarządzania dowolną liczbą urządzeń z każdego miejsca na ziemi (np. podczas dalekich wakacji). A dzięki systemowi modułowemu, można dodać kolejne przełączniki WeMo.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

WeMo pozwala na zaplanowanie i zaprogramowanie domowego sprzętu kiedy ma się włączyć lub wyłączyć, np. o konkretnej godzinie włącza się automatycznie wieża stereo. WeMo wzbogacone jest także o czujnik ruchu, czyli np. po przejściu przez kolejne pomieszczenia w domu, w każdym z nich zapala się światło.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)