BeKaP w Erze

BeKaP w Erze

BeKaP w Erze
Źródło zdjęć: © Era
02.12.2009 14:32, aktualizacja: 02.12.2009 14:44

Polska Telefonia Cyfrowa, zaoferowała klientom Ery, Ery Biznes, Era Mix i TakTak nową usługę BeKaP - czyli, m.in., zapasowe kopie kontaktów, kalendarza i notatek utrzymywane na serwerze operatora.

Polska Telefonia Cyfrowa, zaoferowała klientom Ery, Ery Biznes, Era Mix i TakTak nową usługę BeKaP - czyli, m.in., zapasowe kopie kontaktów, kalendarza i notatek utrzymywane na serwerze operatora.

Usługa przeznaczona jest dla użytkowników chcących, dla bezpieczeństwa, przechowywać kopie najważniejszych danych z telefonu. Można je kopiować na serwer i przywracać z serwera na telefon za pomocą wbudowanej w telefon aplikacji do synchronizacji SyncML lub korzystając z przygotowanych dedykowanych aplikacji Java, Symbian i Windows Mobile. Zarządzanie wszystkimi funkcjami usługi dostępne jest również przez stronę WWW.

Kontakty przechowywane w telefonie to często najważniejszy zasób telefonu. BeKaP daje możliwość zapisania do 2000 kontaktów i pewnego nimi zarządzania obejmującego zmienianie, usuwanie powtórzeń, import kontaktów z programów Outlook i Outlook Express, export kontaktów do pliku, a także synchronizację z telefonem.

Dzięki funkcji Kalendarza użytkownik ma możliwość dodawania, usuwania, modyfikowania terminów spotkań, ustawiania spotkań cyklicznych, przeszukiwania kalendarza, ustawiania przypomnienia SMS o spotkaniu oraz synchronizacji informacji pomiędzy telefonem i stroną WWW.

Notatki i Zadania to dodatkowe informacje, które można przechowywać i którymi można zarządzać zarówno z poziomu telefonu jak i strony internetowej. Podobnie jak w przypadku kalendarza klient ma możliwość dodawania, usuwania, modyfikowania, wyszukiwania informacji oraz synchronizacji ich pomiędzy WWW i telefonem. Dodatkowo użytkownik ma możliwość kategoryzowania tych danych.

Usługę aktywować można w jeden z trzech sposobów; wysyłając SMSa o treści A na darmowy numer 80400, samodzielnie przez stronę internetową, w sekcji Zarządzaj kontem lub kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika.

Koszt aktywacji to 2 złote brutto, miesięczna opłata za korzystanie z usługi dla klientów indywidualnych wynosi 2 złote brutto, dla klientów biznesowych 1,60 złotych netto. Po aktywowaniu usługi klient otrzyma dwa SMS-y. Pierwszy, będący potwierdzeniem aktywacji usługi oraz drugi zawierający link do strony WAP, umożliwiającej pobranie na telefon aplikacji. Po jego wybraniu zostanie rozpoznany model telefonu i zasugerowane odpowiednie oprogramowanie. Użytkownik ma również możliwość wybrania modelu telefonu ręcznie.

Zakres danych, które można kopiować na serwer i przywracać z serwera na telefon jest uzależniony od modelu telefonu, który posiada użytkownik. Usługa dostępna jest dla większości telefonów. Lista modeli dostępna jest pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)