BeKaP w Erze

Strona głównaBeKaP w Erze
02.12.2009 14:32
BeKaP w Erze
Źródło zdjęć: © Era

Polska Telefonia Cyfrowa, zaoferowała klientom Ery, Ery Biznes, Era Mix i TakTak nową usługę BeKaP - czyli, m.in., zapasowe kopie kontaktów, kalendarza i notatek utrzymywane na serwerze operatora.

Polska Telefonia Cyfrowa, zaoferowała klientom Ery, Ery Biznes, Era Mix i TakTak nową usługę BeKaP - czyli, m.in., zapasowe kopie kontaktów, kalendarza i notatek utrzymywane na serwerze operatora.

Usługa przeznaczona jest dla użytkowników chcących, dla bezpieczeństwa, przechowywać kopie najważniejszych danych z telefonu. Można je kopiować na serwer i przywracać z serwera na telefon za pomocą wbudowanej w telefon aplikacji do synchronizacji SyncML lub korzystając z przygotowanych dedykowanych aplikacji Java, Symbian i Windows Mobile. Zarządzanie wszystkimi funkcjami usługi dostępne jest również przez stronę WWW.

Kontakty przechowywane w telefonie to często najważniejszy zasób telefonu. BeKaP daje możliwość zapisania do 2000 kontaktów i pewnego nimi zarządzania obejmującego zmienianie, usuwanie powtórzeń, import kontaktów z programów Outlook i Outlook Express, export kontaktów do pliku, a także synchronizację z telefonem.

Dzięki funkcji Kalendarza użytkownik ma możliwość dodawania, usuwania, modyfikowania terminów spotkań, ustawiania spotkań cyklicznych, przeszukiwania kalendarza, ustawiania przypomnienia SMS o spotkaniu oraz synchronizacji informacji pomiędzy telefonem i stroną WWW.

Notatki i Zadania to dodatkowe informacje, które można przechowywać i którymi można zarządzać zarówno z poziomu telefonu jak i strony internetowej. Podobnie jak w przypadku kalendarza klient ma możliwość dodawania, usuwania, modyfikowania, wyszukiwania informacji oraz synchronizacji ich pomiędzy WWW i telefonem. Dodatkowo użytkownik ma możliwość kategoryzowania tych danych.

Usługę aktywować można w jeden z trzech sposobów; wysyłając SMSa o treści A na darmowy numer 80400, samodzielnie przez stronę internetową, w sekcji Zarządzaj kontem lub kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika.

Koszt aktywacji to 2 złote brutto, miesięczna opłata za korzystanie z usługi dla klientów indywidualnych wynosi 2 złote brutto, dla klientów biznesowych 1,60 złotych netto. Po aktywowaniu usługi klient otrzyma dwa SMS-y. Pierwszy, będący potwierdzeniem aktywacji usługi oraz drugi zawierający link do strony WAP, umożliwiającej pobranie na telefon aplikacji. Po jego wybraniu zostanie rozpoznany model telefonu i zasugerowane odpowiednie oprogramowanie. Użytkownik ma również możliwość wybrania modelu telefonu ręcznie.

Zakres danych, które można kopiować na serwer i przywracać z serwera na telefon jest uzależniony od modelu telefonu, który posiada użytkownik. Usługa dostępna jest dla większości telefonów. Lista modeli dostępna jest pod tym adresem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)