Będzie szybciej dzięki HSPA+

Będzie szybciej dzięki HSPA+

Będzie szybciej dzięki HSPA+
Źródło zdjęć: © Huawei
09.12.2008 15:49

Huawei Technologies zaprezentował system HSPA+, który jest następcą systemu HSPA, umożliwiającego szybką transmisję danych w sieciach komórkowych.

Technologiczne możliwości technologii HSPA kończą się na prędkości pobierania danych rzędu 14,4 Mb/s. Jednak są to wartości czysto teoretyczne i w praktyce są one znacznie niższe. Według Huawei HSPA+ ma oferować prędkość "do użytkownika" na poziomie 21 Mb/s. Jednak i ta prędkość zapewne jest tylko teoretyczną.

Dyrektor Huawei, Edward Chen, twierdzi, że HSPA+ będzie gotowe do komercyjnego wdrożenia w pierwszej połowie przyszłego roku. Ma ona być wstecznie kompatybilna z istniejącymi już na rynku rozwiązaniami WCDMA, tak więc jej implementacja nie powinna przysporzyć operatorom większych trudności i kosztów.

Jedną z pierwszych sieci europejskich, która wprowadzi do swojej oferty transmisję HSPA+, będzie skandynawski oddział sieci "3". Odpowiednie umowy zostały już podpisane. Pierwszymi klientami, którym zostanie zaoferowana tak szybka transmisja danych będą niektórzy klienci w Szwecji i Danii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)