Becker: system pokonywania korków TMC w miastach

Becker: system pokonywania korków TMC w miastach

19.04.2011 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Becker wprowadza do swoich nową funkcjonalność: kanał wiadomości o ruchu na drogach TMC z funkcją informowania o korkach w miastach na żywo.

W odróżnieniu od innych systemów przekazywania informacji o ruchu na drogach, transmisja danych TMC jest darmowa i nie wymaga podłączenia do Internetu przez modem lub Bluetooth. Dodatkowo, wprowadzona została regionalizacja, co oznacza, że użytkownik otrzymuje wszystkie informacje TMC w swoim regionie, a informacje o ruchu drogowym są aktualizowane na bieżąco. Dostępne są informacje o korkach zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach, utrudnieniach w ruchu drogowym (roboty drogowe, zwężenia dróg, wypadki, zatory na drogach międzymiastowych i lokalnych) oraz o warunkach meteorologicznych.

Obraz
© (fot. Becker)

System pokazuje utrudnienia w ruchu z podziałem na rodzaje (korki, wypadki, roboty drogowe, zwężenia ulic), a kierowca jest automatycznie informowany o zdarzeniach na wyznaczonej trasie. Gdy zajdzie taka potrzeba, na podstawie otrzymanych informacji urządzenie przekalkuluje trasę proponując objazd. Kierowca zostanie poinformowany o długości objazdu oraz o zaoszczędzonym czasie. Użytkownik znając przybliżoną godzinę dojazdu do celu może odpowiednio wcześniej wyjechać i uniknie chaotycznych prób objazdu zakorkowanych ulic.

Funkcja zostanie udostępniona pod koniec kwietnia 2011 roku dla nowej linii urządzeń nawigacyjnych Becker.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)