BBC kupiło własną sieć botnet

BBC kupiło własną sieć botnet

BBC kupiło własną sieć botnet
12.03.2009 17:30, aktualizacja: 13.03.2009 08:51

Firma BBC zakupiła w ostatnim czasie jedną z sieci botnet. Cała transakcja została jednak przeprowadzona jedynie jako doświadczenie. Dziennikarze angielskiej telewizji chcieli udowodnić jak łatwo jest kupić w Internecie komputery zombie.

Uczestnicy projektu Corporation's Click stwierdzili, że byli w stanie zakupić sieć botnet po odwiedzeniu zaledwie kilku sieciowych czatów. Po zawarciu transakcji udało im się przejąć kontrolę nad blisko 2. tysiącami komputerów PC.
Botnet został użyty do rozesłania spamu pod dwa, stworzone na potrzeby testu, adresy e-mail. Następnie zasymulowano atak typu denial-of-service na serwer należący do BBC.

Pomimo, iż w teście wzięły udział komputery należące do prawdziwych użytkowników, to przedstawiciele BBC utrzymują iż nie zrobili niczego niezgodnego z prawem. Ich zdaniem, doświadczenie zostało przeprowadzone jedynie w celach informacyjnych. Co więcej, pracownicy firmy ostrzegli użytkowników posiadających zainfekowane komputery o tym, że ich maszyny należą do botnetu.

BBC nie podało ile kosztowała zakupiona sieć składająca się 2. tysięcy komputerów. Eksperci podejrzewają jednak, że kwota ta mogła wynieść około 5 do 6 tysięcy funtów.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)