Basis Peak - smartwatch od Intela

Basis Peak - smartwatch od Intela

Basis Peak - smartwatch od Intela
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.10.2014 13:03, aktualizacja: 07.10.2014 15:18

Basis, firma należąca do Intela, zaprezentowała nową generację smartwacha monitorującego sen i aktywność fizyczną - Basis Peak. Urządzenie z ekranem dotykowym zapewnia monitorowanie rytmu serca przez cała dobę,bez konieczności korzystania z paska na klatce piersiowej.

W modelu Peak firma Basis oferuje połączenie automatycznego śledzenia aktywności, zaawansowanej analizy snu i nawyków użytkownika, po to, aby ułatwić zmianę zachowań, poprzez dostarczanie możliwie najbardziej kompleksowego obrazu snu i treningów spośród wszystkich produktów tego rodzaju. Podczas projektowania urządzenia firma Basis stworzyła nowy optyczny moduł pomiaru tętna, stosując sensor o większej niż do tej pory precyzji. Peak stale monitoruje ruch, potliwość i temperaturę skóry.

Takie wieloczujnikowe podejście w połączeniu z technologią Basis BodyIQ umożliwia automatyczne wykrywanie chodzenia, biegania, jazdy na rowerze, fazy snu, jakości snu i innych parametrów. Nawet przy nieprzerwanej aktywności tych czujników Peak pracuje na baterii do czterech dni.

Konstruktorzy zastosowali w zegarku aluminiowy korpus z ekranem dotykowym chronionym szkłem Gorilla Glass 3 i miękkie, "oddychające" opaski silikonowe. Peak będzie początkowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa czarna koperta z czarnym paskiem z czerwonymi dodatkami lub szczotkowana srebrna koperta z białym paskiem z szarymi akcentami. Standardowe zegarkowe zaczepy o szerokości 23 mm pozwalają użytkownikom na wybór własnych pasków. Peak jest wodoszczelny do 5 atmosfer i można go nosić podczas pływania. W przyszłości będzie również mógł wyświetlać powiadomienia o rozmowach przychodzących i SMS-ach z telefonu z systemem iOS lub Android (w tym wibracją).

Zegarek Intela będzie nie tylko nieustannie monitorował aktywność fizyczną, ale również dodatkowo motywował użytkownika do utrzymywania zdrowego trybu życia i ułatwiał mu to. Pomagając użytkownikom w wyznaczaniu konkretnych celów, takich jak chodzenie spać codziennie o tej samej porze czy wstawanie zza biurka raz na godzinę podczas pracy, system zdrowych nawyków automatycznie dostosowuje się do postępów użytkownika, aby zagwarantować, że cele są osiągalne, a nawyki utrwalone.

Basis Peak będzie dostępny od listopada w cenie 199,9. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)