Bardzo wytrzymałe tablety Toughpad

Bardzo wytrzymałe tablety Toughpad

Bardzo wytrzymałe tablety Toughpad
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.01.2013 13:13, aktualizacja: 21.03.2013 23:00

Panasonic zaprezentował dwa nowe modele wzmacnianych tabletów – 10,1-calowy Toughpad
FZ-G1 z systemem operacyjnym Windows 8 Pro oraz mniejszy 7-calowy Toughpad JT-B1, działający na Androidzie 4.0. Oba urządzenia charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, upadek, czy zalanie.

Toughpad FZ-G1 to pierwszy tablet Panasonic działający w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro. Urządzenie ważące niewiele ponad 1 kg, zabezpieczone jest przed działaniem wody i kurzu oraz niskich i wysokich temperatur, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Tablet wytrzymuje upadek z wysokości do 12. cm, a ekran urządzenia pokryty jest wzmocnionym szkłem, zabezpieczając matrycę podczas pracy.

Dotykowy ekran nowego Toughpada o przekątnej 10,1 cala został wyposażony w technologię Dual Touch Input, obsługując maksymalnie 1. aktywnych punktów jednocześnie oraz umożliwiając wykorzystanie elektronicznego rysika do wprowadzania danych do urządzenia. Matryca tabletu charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920x1200), wysokim kontrastem i jasnością o wartości 800cd/m2. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5-3437U o częstotliwości 1.9GHz (2.9GHz z Intel Turbo) wspomagany 4 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 128GB, z możliwością rozszerzenia do 256GB.

Zastosowana pojemna 6-komorowa bateria ma według producenta pozwolić na pracę do 8 godzin. Dodatkowa 9-komorowa bateria, którą użytkownik może samodzielnie wymienić, przedłuża pracę urządzenia do 1. godzin. Ponadto tablet wyposażony został w czujnik światła, który zmniejsza zużycie energii dostosowując pracę urządzenia do warunków zewnętrznych. W tablecie umieszczono wejścia USB 3.0, moduł Bluetooth 4.0, moduł Wireless LAN i dwie kamery wideo (1,3 oraz 3 Mpx). Użytkownik według własnego zapotrzebowania może wyposażyć urządzenie w dodatkowe porty USB 2.0, czytnik kart Micro SD, port szeregowy i LAN, a także moduł GPS i opcjonalny czytnik Smart Card. Tablet może także korzystać z zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu.

7-calowy Android

JT-B1 to 7-calowy tablet, działający w oparciu o system operacyjny Android 4.0. Urządzenie ważące niewiele ponad pół kilograma, zostało wyposażone w ekran typu multi-touch, umożliwiający kontrolowanie interfejsu czterema palcami jednocześnie. Matryca tabletu pracuje w rozdzielczości WSGVA (1024x600) z jasnością 500cd/m². Podobnie jak większy model, także Toughpad JT-B1 może pracować w niskich i wysokich temperaturach od -10 do +50 °C oraz zabezpieczony jest przed działaniem wody i kurzu. Urządzenie wytrzymuje również upadek z wysokości do 150 cm.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Mobilność Toughpada JT-B1 zapewniają moduły 3G, Bluetooth 4.0. Wireless LAN oraz komunikacji bliskiego zasięgu NFC. Wymienna bateria urządzenia ma umożliwić pracę przez 8 godzin. Tablet wyposażony jest w procesor Texas Instruments Ti OMAP 4460 o częstotliwości 1.5GHz, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci Flash. Dodatkowo posiada dwa aparaty – przedni ma rozdzielczość 1.3Mpx, natomiast na tylnej ściance urządzenia znalazł się 13-megapikselowy aparat oraz ledowa lampa błyskowa. Tablet wyposażono w czujnik światła, który dostosowuje pracę ekranu do warunków otoczenia. Podobnie jak Toughpad FZ-G1, także mniejszy model posiada konfigurowalne przyciski, umożliwiające szybki dostęp do aplikacji i narzędzi.

Ceny: Toughpad FZ-G1 od 9 800 zł netto (12 054 brutto) * Toughpad JT-B1 *od 3 900 zł netto (4 797 brutto)
Najlepsze aplikacje na tablet - zobacz ranking!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)