Bardzo oszczędne pralki Panasonic z nowej serii VX4

Bardzo oszczędne pralki Panasonic z nowej serii VX4

Bardzo oszczędne pralki Panasonic z nowej serii VX4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.02.2013 14:00

Firma Panasonic w marcu 2013 wprowadzi na rynek pralki NA-140VX4 i NA-168VX4, charakteryzujące się wysoką energooszczędnością.

Nowe pralki z serii VX4 mieszczą 1. kg (NA-140VX4) i 8 kg (NA-168VX4) tkanin. Obie oferują dodatkowe funkcje oszczędzania energii, które zapewniają im wysoką klasę energetyczną. Bezszczotkowy silnik z inwerterem, bęben Sazanami, technologie HydroActive+ i czujnika 3D umożliwiają pranie w krótszym cyklu i przy mniejszym zużyciu wody oraz energii. W związku z tym pralka o pojemności 10 kg (NA-140VX4) przekracza wymagania najwyższej klasy energooszczędności A+++ o 30 procent, a 8-kilogramowy model NA-168VX4 - o 35 procent.

Czujnik prania 3. w pralkach VX4 monitoruje ruch wsadu w pralce, a inwerter koryguje odpowiednio szybkość oraz obroty silnika. Pralka eliminuje w ten sposób nierównomierność obciążenia. Funkcja Perfect Sense pralek z serii VX4 wykrywa wielkość i wagę wsadu, ustalając, czy jest on duży, połowiczny, czy częściowy. Na tej podstawie pralka dostosowuje następnie ustawienia czasu oraz zużycia wody i energii.

Ważną nowością w serii VX4 jest system HydroActive+. Podczas prania do bębna wstrzykiwanych jest pięć mocnych strumieni wody. System HydroActive+ przyspiesza także proces płukania.

Pralki z nowej serii Panasonic VX4 mają cykl prania w temperaturze 15°C. Umożliwia on niemal 60-procentową oszczędność energii w porównaniu ze standardowym praniem w temperaturze 60°C. Jeżeli zaś trzeba tylko odświeżyć ubrania, programowi "Szybkie pranie 15. wystarczy do tego 15 minut. Specjalne ustawienie Eco optymalizuje dodatkowo ustawienia pralki, dzięki czemu zużywa ona o 50 procent mniej energii i 30 procent mniej wody niż w cyklu standardowym - zapewnia producent.

Pralki pojawią się w sprzedaży w marcu 201. roku.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)