Bardzo droga płyta główna Asus P9X79

Bardzo droga płyta główna Asus P9X79
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.11.2011 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadził do sprzedaży swoja nową płytę główną oznaczoną symbolem P9X79. Płyta przeznaczona jest dla użytkowników, którzy potrzebują dużych osiągów, elastyczności i możliwości regulacji ustawień systemu.

Dzięki nowej technologii DIGI+ Power Control, w którą wyposażona została płyta P9X79. użytkownicy mogą w pełni korzystać z możliwości, jakie daje 4 kanałowa pamięć DDR3. Tolerancja pamięci DRAM została zwiększona o niemal 30%, dzięki czemu jej przetaktowywanie staje się bardzo łatwe. 8 złączy DIMM umożliwia zastosowanie nawet 64GB czterokanałowej pamięci, co przekłada się na pełne wykorzystanie potencjału aplikacji 64-bitowych.

Zastosowana technologia ASUS SSD Caching łączy w sobie prędkość dysków SSD z pojemnością mechanicznych dysków twardych, zapewniając trzykrotnie szybsze działanie pamięci masowej. Dodatkowo płyta posiada 3 złącza PCIe 3.0. 2 złącza PCIe oraz jedno PCI. Płyta obsługuje także konfigurację 3-Way SLI/ CrossFireX i wyposażona jest w 2 porty SATA 6Gb/s, 4 porty SATA 3Gb/s oraz w port Power eSATA 6Gb/s i port eSATA 6Gb/s.

Na płycie P9X7. nie zabrakło również 8 portów USB 3.0 (2 z przodu) jak i 12 portów USB 2.0 (4 z tyłu). Na płycie zaimplementowano także fukcję USB 3.0 Boost, która zapewnia obsługę protokołu UASP, co przyspiesza działanie portów USB 3.0 do 170%. Na płycie P9X79 Asus zamieścił swój graficzny, oparty na ikonac,h interfejs użytkownika UEFI BIOS, który umożliwia konfigurację ustawień BIOSu za pomocą myszki. UEFI BIOS Posiada nowe, dedykowane klawisze szybkiego dostępu: F12 tworzy migawkę BIOSu, a F3 wyświetla wszystkie ogólne informacje na temat systemu.

Cena płyty Asus P9X79 to 1069 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)