Axis - przeglądarka internetowa od Yahoo

Axis - przeglądarka internetowa od Yahoo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.05.2012 10:47, aktual.: 25.05.2012 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć Google Chrome szturmem podbiło serca użytkowników, zyskując ostatnio miano najpopularniejszej przeglądarki internetowej świata, to inni producenci wcale nie zamierzają składać broni. Nie tak dawno głośno zrobiło się o niejakim Maxthonie, a schedę po nim postanowiło przejąć Yahoo ze swoją nową, intrygującą przeglądarką Axis.

Co dość zaskakujące w obliczu wszelkich problemów z jakimi zmaga się ostatnio Yahoo, Axis to przeglądarka całkiem…. fajna, tak po prostu. Największą z oferowanych przez nią innowacji, a przynajmniej najbardziej widoczną, jest (podobno bardzo sprawne) dość ciekawie prezentujące się wyszukiwanie. Zresztą cała Axis mocno kręci się wokół wyszukiwania i związanych z nim funkcji. Zamiast zwyczajnej, dość nudnawej i bardzo praktycznej trzeba przyznać listy z wynikami, przeglądarka Yahoo wyświetla nam po prostu… strony, tyle że w miniaturowej wersji, u spodu okna aplikacji. Ponadto, będziemy mogli uzyskać za jej pomocą dostęp do informacji np. o pogodzie (ale też innych) bez udziału zewnętrznych serwisów, a dzięki odpowiedniej opcji, wyszukiwanie rozpoczęte na jednym z urządzeń będzie można bezproblemowo dokończyć na drugim. Jakim konkretnie?

Axis wypuszczono w wersjach dla iPada i iPhone’a oraz jako rozszerzenie/plugin dla desktopowych przeglądarek Chrome, Firefox, Internet Explorer i Safari.

Ktoś z was już zaopatrzył się w Yahoo Axis? Jakie pierwsze wrażenia? (Wam też momentami przeszkadza dolny pasek wyszukiwania?)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także