Awaria Skype dotknęła miliony

Strona głównaAwaria Skype dotknęła miliony
23.12.2010 11:21
Awaria Skype dotknęła miliony
Źródło zdjęć: © [k-o] | [k-o]

Skype to bardzo popularna forma porozumiewania się w internecie. Na sprawnej komunikacji zależy nam zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy chcemy porozmawiać z rodziną i znajomymi

Skype to bardzo popularna forma porozumiewania się w internecie. Na sprawnej komunikacji zależy nam zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy chcemy porozmawiać z rodziną i znajomymi. Niestety w tym roku Skype zaliczył wpadkę. Wczoraj wystąpiła awaria, która dotknęła blisko połowę użytkowników na całym świecie, korzystających w tym czasie z usługi.

W środę 2. grudnia w godzinach wieczornych około 8 mln użytkowników Skype'a miała problemy z logowaniem do usługi. Komunikator zwracał informację - "Połączenie P2P nieudane". Na oficjalnym blogu Skype'a pojawił się komunikat o awarii. Problem dotyczy tzw. "supernodów", czyli hostów przechowujących dane o użytkownikach i ich dostępności oraz kierują ruchem w sieci.

Skype poinformował, że administratorzy wciąż pracują nad usunięciem awarii. Rozwiązaniem problemu mają być tzw. "mega-supernody". Nowe hosty będą charakteryzowały się większą wydajnością, która pozwoli przywrócić świadczone usługi.

Niestety awaria nie została jeszcze w pełni usunięta. Przedstawiciele Skype'a poinformowali, że przywrócenie takich usług jak konferencje grupowe może zająć więcej czasu. Wersje biznesowe działają bez problemu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)