Awaria Skype dotknęła miliony

Awaria Skype dotknęła miliony

Awaria Skype dotknęła miliony
Źródło zdjęć: © [k-o] | [k-o]
23.12.2010 11:21, aktualizacja: 23.12.2010 11:48

Skype to bardzo popularna forma porozumiewania się w internecie. Na sprawnej komunikacji zależy nam zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy chcemy porozmawiać z rodziną i znajomymi

Skype to bardzo popularna forma porozumiewania się w internecie. Na sprawnej komunikacji zależy nam zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy chcemy porozmawiać z rodziną i znajomymi. Niestety w tym roku Skype zaliczył wpadkę. Wczoraj wystąpiła awaria, która dotknęła blisko połowę użytkowników na całym świecie, korzystających w tym czasie z usługi.

W środę 2. grudnia w godzinach wieczornych około 8 mln użytkowników Skype'a miała problemy z logowaniem do usługi. Komunikator zwracał informację - "Połączenie P2P nieudane". Na oficjalnym blogu Skype'a pojawił się komunikat o awarii. Problem dotyczy tzw. "supernodów", czyli hostów przechowujących dane o użytkownikach i ich dostępności oraz kierują ruchem w sieci.

Skype poinformował, że administratorzy wciąż pracują nad usunięciem awarii. Rozwiązaniem problemu mają być tzw. "mega-supernody". Nowe hosty będą charakteryzowały się większą wydajnością, która pozwoli przywrócić świadczone usługi.

Niestety awaria nie została jeszcze w pełni usunięta. Przedstawiciele Skype'a poinformowali, że przywrócenie takich usług jak konferencje grupowe może zająć więcej czasu. Wersje biznesowe działają bez problemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)