Autonomiczny samochód dla prawdziwych twardzieli

Autonomiczny samochód dla prawdziwych twardzieli

Autonomiczny samochód dla prawdziwych twardzieli
07.07.2014 15:39

Nie oszukujmy się. Autonomiczne samochody projektu Google są niepoważne. Poważnym sprzętem dysponuje za to Daimler, który postanowił zaprezentować własną autonomiczną ciężarówkę.

Mercedes-Benz Future Truck 2025, bo tak nazywa się zaprezentowana przez Niemców ciężarówka, jest jak na razie jedynym demonstratorem systemu, który mógłby trafić na rynek właśnie w okolicach roku 2025.

Według relacji dziennika New York Times, pojazd ten jest w stanie „całkowicie autonomicznie reagować podczas jazdy autostradą”. W trybie autonomicznym ciężarówka może poruszać się z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Podczas prezentacji, która odbywała się na zamkniętym torze testowym, Future Truck 2025 poruszał się w towarzystwie zwykłych samochodów, które miały symulować normalny ruch. W takich warunkach oprogramowanie ciężarówki dostosowywało jej prędkość do innych pojazdów a, w razie potrzeby, zmieniało pas ruchu.

Daimler w swoich planach nie poszedł jednak aż tak daleko jak Google i zachował kierownicę oraz pedały – przydadzą się one kierowcy, który i tak musi osobiście wykonać bardziej skomplikowane manewry. Nie jest to więc jeszcze całkowicie autonomiczny pojazd, ale do 2025 roku zostało jeszcze trochę czasu.

Polecamy na stronach Ginzet.pl: Wszyscy jesteśmy ekstremistami

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)