Automat skupujący smartfony

Automat skupujący smartfony

Automat skupujący smartfony
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
09.11.2017 14:10

Jesteśmy daleko w tyle. Podczas gdy Amerykanie mogą w automacie sprzedać smartfon, u nas trudno znaleźć automat skupujący butelki.

Przy supermarketach w Stanach Zjednoczonych można napotkać automaty skupujące smartfony, odtwarzacze MP4 itp. Maszyna nazywa się ecoATM, i na razie dostępna jest tylko w USA. Właściciele sieci sugerują, ze w ciągu następnych trzech lat sami Amerykanie oddadzą do recyklingu około 200 milionów urządzeń.

Jakie konkretnie urządzenia przyjmuje automat? Wszystkie produkty elektroniczne Apple'a, tablety z systemem Android, czytniki e-booków, komórki i smartfony Motorolli, Samsunga i HTC, a także urządzenia Blackberry. Za iPhone można dostać nawet do 400 dolarów, a Samsunga Galaxy do 150$.

Działanie automatu jest dziecinnie proste. Należy przejść przez kilka procesów, ale przed tym, należy mieć skończone 18 lat. W automacie sprawdzany jest dowód osobisty. Po autoryzacji, automat drukuje naklejkę z kodem QR, który należy przykleić do urządzenia, które sprzedajemy. To pomoże w odnalezieniu go w magazynie.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie urządzenia w wydzielonym na to miejscu w automacie. Zostanie ono przeskanowane w celu identyfikacji urządzenia. Następnie maszyna prosi o podłączenie naszego urządzenia poprzez odpowiedni kabel, który sama posiada. W ten sposób sprawdza się jego stan.

Cały proces kończy się potwierdzeniem sprzedaży urządzenia oraz zgodą na zasady i warunki. Aby to zrobić wystarczy przyłożyć kciuk do skanera.

Oprócz sprzedaży, w automacie możemy także oddać nasze urządzenie na cele charytatywne. 100 proc. jego wartości zostanie przekazane na wybraną przez nas akcję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)