Automat skupujący smartfony

Strona głównaAutomat skupujący smartfony
09.11.2017 14:10
Automat skupujący smartfony
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Jesteśmy daleko w tyle. Podczas gdy Amerykanie mogą w automacie sprzedać smartfon, u nas trudno znaleźć automat skupujący butelki.

Przy supermarketach w Stanach Zjednoczonych można napotkać automaty skupujące smartfony, odtwarzacze MP4 itp. Maszyna nazywa się ecoATM, i na razie dostępna jest tylko w USA. Właściciele sieci sugerują, ze w ciągu następnych trzech lat sami Amerykanie oddadzą do recyklingu około 200 milionów urządzeń.

Jakie konkretnie urządzenia przyjmuje automat? Wszystkie produkty elektroniczne Apple'a, tablety z systemem Android, czytniki e-booków, komórki i smartfony Motorolli, Samsunga i HTC, a także urządzenia Blackberry. Za iPhone można dostać nawet do 400 dolarów, a Samsunga Galaxy do 150$.

Działanie automatu jest dziecinnie proste. Należy przejść przez kilka procesów, ale przed tym, należy mieć skończone 18 lat. W automacie sprawdzany jest dowód osobisty. Po autoryzacji, automat drukuje naklejkę z kodem QR, który należy przykleić do urządzenia, które sprzedajemy. To pomoże w odnalezieniu go w magazynie.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie urządzenia w wydzielonym na to miejscu w automacie. Zostanie ono przeskanowane w celu identyfikacji urządzenia. Następnie maszyna prosi o podłączenie naszego urządzenia poprzez odpowiedni kabel, który sama posiada. W ten sposób sprawdza się jego stan.

Cały proces kończy się potwierdzeniem sprzedaży urządzenia oraz zgodą na zasady i warunki. Aby to zrobić wystarczy przyłożyć kciuk do skanera.

Oprócz sprzedaży, w automacie możemy także oddać nasze urządzenie na cele charytatywne. 100 proc. jego wartości zostanie przekazane na wybraną przez nas akcję.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)