Automapa z wirusem

Automapa z wirusem

Automapa z wirusem
Źródło zdjęć: © automapa
31.10.2007 16:00, aktualizacja: 31.10.2007 16:12

System nawigacji samochodowej AutoMapa cieszy się 
zainteresowaniem kierowców. Wykorzystują to niestety hakerzy, którzy
szukają dostępu do naszych komputerów. W ostatnim czasie w Internecie
pojawiła się kolejna piracka wersja AutoMapy posiadają wirusa, który
wykrada z komputerów cenne informacje

Od dłuższego czasu w Internecie krążą różne nielegalne wersje AutoMapy – popularnego systemu nawigacji. Hakerzy, wykorzystując zaufanie użytkowników do programu, rozpowszechniają pirackie wersje z dołączonym wirusem – tzw. „koniem trojańskim”. Wirus ma zaprogramowany moduł podsłuchowy, który pobiera nasze hasła, PIN-kody, numery kart kredytowych oraz kont, zapisane w pamięci Pocket PC lub komputera, z którym przenośne urządzenie się komunikuje przy instalacji pirackiej wersji.

|

Obraz

|
| --- | Straty poniesione w wyniku takiego zdarzenia mogą być niewspółmiernie duże w porównaniu do ceny oryginalnej wersji nawigacji. Istnieje też duże niebezpieczeństwo, że wirus zainstalowany wraz z nielegalną wersją programu spowoduje zakłócenie w pracach podstawowych programów na naszym sprzęcie. Nie warto ryzykować i korzystać z pozornie atrakcyjnych, darmowych wersji oprogramowania. Kupując oryginalną AutoMapę mamy gwarancję, że system jest wolny od wirusów, a także pewność, że nawigacja poprowadzi nas zawsze właściwą drogą. Dzięki subskrypcji, jaką otrzymujemy przy zakupie mamy dostęp do stałych aktualizacji oraz możliwość otrzymywania informacji o zmianach i utrudnieniach w ruchu. Takich możliwości nie mają wersje pirackie.

Legalne oprogramowanie AutoMapa można pobrać wyłącznie ze strony producenta lub kupić w sklepach. Pełną listę punktów sprzedaży można znaleźć również na stronie producenta. Tam uzyskamy dane kontaktowe do Pomocy Technicznej, która udziela też przydatnych wskazówek i odpowiada na pytania użytkowników.

Strona producenta »

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)