Automapa z wirusem

Automapa z wirusem
Źródło zdjęć: © automapa

31.10.2007 16:00, aktual.: 31.10.2007 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System nawigacji samochodowej AutoMapa cieszy się 
zainteresowaniem kierowców. Wykorzystują to niestety hakerzy, którzy
szukają dostępu do naszych komputerów. W ostatnim czasie w Internecie
pojawiła się kolejna piracka wersja AutoMapy posiadają wirusa, który
wykrada z komputerów cenne informacje

Od dłuższego czasu w Internecie krążą różne nielegalne wersje AutoMapy – popularnego systemu nawigacji. Hakerzy, wykorzystując zaufanie użytkowników do programu, rozpowszechniają pirackie wersje z dołączonym wirusem – tzw. „koniem trojańskim”. Wirus ma zaprogramowany moduł podsłuchowy, który pobiera nasze hasła, PIN-kody, numery kart kredytowych oraz kont, zapisane w pamięci Pocket PC lub komputera, z którym przenośne urządzenie się komunikuje przy instalacji pirackiej wersji.

|

Obraz

|
| --- | Straty poniesione w wyniku takiego zdarzenia mogą być niewspółmiernie duże w porównaniu do ceny oryginalnej wersji nawigacji. Istnieje też duże niebezpieczeństwo, że wirus zainstalowany wraz z nielegalną wersją programu spowoduje zakłócenie w pracach podstawowych programów na naszym sprzęcie. Nie warto ryzykować i korzystać z pozornie atrakcyjnych, darmowych wersji oprogramowania. Kupując oryginalną AutoMapę mamy gwarancję, że system jest wolny od wirusów, a także pewność, że nawigacja poprowadzi nas zawsze właściwą drogą. Dzięki subskrypcji, jaką otrzymujemy przy zakupie mamy dostęp do stałych aktualizacji oraz możliwość otrzymywania informacji o zmianach i utrudnieniach w ruchu. Takich możliwości nie mają wersje pirackie.

Legalne oprogramowanie AutoMapa można pobrać wyłącznie ze strony producenta lub kupić w sklepach. Pełną listę punktów sprzedaży można znaleźć również na stronie producenta. Tam uzyskamy dane kontaktowe do Pomocy Technicznej, która udziela też przydatnych wskazówek i odpowiada na pytania użytkowników.

Strona producenta »

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także