Auto Mee S - robot do czyszczenia ekranów

Auto Mee S - robot do czyszczenia ekranów

Auto Mee S - robot do czyszczenia ekranów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.02.2013 15:12

Dostępne na rynku smartfony o tablety kochamy między innymi ze względu na duże i wygodne ekrany dotykowe - do czasu, aż nie trzeba ich wyczyścić.

Elektroniczne gadżety prezentują się pięknie, gdy są nowe, a na wyświetlaczach nie ma odcisków palców, plam czy kurzu. Niestety, jeśli smartfon lub tablet ma być przeznaczony do użytku, a nie tylko do podziwiania, taki stan rzeczy na pewno nie potrwa długo. Ekran trzeba często czyścić. Niedługo w sprzedaży ma się jednak pojawić coś, co nas w tym wyręczy - malutki kolorowy robot przeznaczony specjalnie do czyszczenia ekranów dotykowych. Nie powinno dziwić, że pomysłowy gadżet pochodzi z Japonii - wymyśliła go firma znana do tej pory z produkcji zabawek - Takara TOMY.

Auto Mee S wygląda jak miniaturowa wersja automatycznych odkurzaczy czyszczących podłogi. Maleństwo waży jedynie 8. gramów i mieści się w dłoni. Robocik został wyposażony w trzy kółka umożliwiające przemieszczanie się po ekranie oraz dwie obracające się wokół własnej osi szczotki. Ma także zainstalowane czujniki, dzięki którym nie wyjedzie poza obręb ekranu. Wyczyszczenie smartfona zajmuje mu ok. 4 minut, tabletu dwa razy tyle. Można go także używać do pucowania innych szklanych powierzchni, na przykład stolika kawowego.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży pod koniec marca i będzie dostępne w czterech kolorach. W przeliczeniu na polską walutę Auto Mee S będzie kosztować ok. 5. złotych.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)