Auraton 2030 i 2030 RTH - nowe regulatory temperatury Lars

Auraton 2030 i 2030 RTH - nowe regulatory temperatury Lars

Auraton 2030 i 2030 RTH - nowe regulatory temperatury Lars
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.10.2012 11:02

Najnowsze modele regulatorów Auraton przygotowane na sezon grzewczy 2012-2013 właśnie pojawiły się w ofercie firmy Lars.

Auraton 203. i Auraton 2030 RTH to najnowsze tygodniowe, programowalne regulatory temperatury w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Zależnie od indywidualnych potrzeb, obydwa rodzaje nowych produktów Auraton (przewodowy i bezprzewodowy) umożliwiają użytkownikowi ustawienie do 8 różnych temperatur w ciągu dnia, z dokładnością co do minuty. W pamięci regulatorów można zakodować do 8 programów dla każdego z dni powszednich i po tyle samo dla soboty oraz niedzieli - dzięki temu możemy zaplanować temperaturę wewnątrz danego budynku, dostosowując ją do określonej pory dnia czy przedziału czasowego.

Do wykorzystania mamy także 3 dodatkowe tryby temperatury - ręczny, urlopowy i przeciwzamrożeniowy, które mogą okazać się przydatne podczas dłuższej nieobecności w domu czy biurze lub gdy chcemy zmienić na chwilę zadany wcześniej program temperatury w ciągu dnia. Wszystkie zmiany oraz wskazania regulatora możemy śledzić na wyświetlaczu LCD. W zależności od naszych upodobań, podświetlenie może mieć kolor czerwony, zielony lub biały (neutralny).

Ciekawą funkcją nowych modeli Auraton jest również możliwość kalibracji wskazań temperatury regulatora. Przykładowo, gdy poziom temperatury wyświetlony na regulatorze różni się od tego, co pokazuje termometr rtęciowy zawieszony na ścianie w tym samym pomieszczeniu, możemy skalibrować wskazania temperatury na regulatorze tak, by pokazywał identyczną temperaturę, jak ta na termometrze rtęciowym.

Nowy, bezprzewodowy regulator Auraton 203. RTH oparty jest na technologii LMS. Ten standard w komunikacji radiowej ma charakteryzować się bardzo silnym i stabilnym kodowaniem oraz dużym zasięgiem. Urządzenia komunikują się bezprzewodowo na częstotliwości 868 MHz krótkimi (4ms), zaszyfrowanymi transmisjami danych, a dzięki optymalizacji toru radiowego, osiągnięto niski poziom zużycia energii. Warto dodać, że właśnie dzięki systemowi LMS, firma Lars znalazła się w gronie laureatów III edycji konkursu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)