Atmoph - cyfrowe okno na świat

Atmoph - cyfrowe okno na świat

Atmoph - cyfrowe okno na świat
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.05.2015 12:02

Niewielu szczęśliwców może się pochwalić pięknym widokiem za oknem. Jednym marzą się odludne plaże i leśne zakątki, a niektórym wielkomiejski zgiełk, czy balkon z tarasem na Wieżę Eiffla. Pewnym kompromisem może być nowy gadżet z Kickstartera - Atmoph Window.

Japoński startup proponuje miłośnikom pięknych widoków 27-calowy ekran, który imitować ma małe okno. Łącząc urządzenie z aplikacją na smartfonie będziemy mogli wybierać wśród setek krajobrazów nagranych w rozdzielczości 4K. Twórcy pomyśleli nie tylko o wizji, ale też oprawie audio. Atmoph jest wyposażone w głośnik, z którego będą rozlegać się dźwięki dopasowane do scenerii - trzask płonącego ogniska, śpiew ptaków, szum morza czy zgiełk miasta.

Urządzenie wspiera także streaming - z aplikacji pobierzemy nie tylko zapętlone wideo, ale także aktualny podgląd z kamer rozmieszczonych na całym świecie. Niestety swoich własnych nagrań w cyfrowym oknie nie umieścimy. Twórcy tłumaczą to koniecznością zachowania jak najwyżej jakości wizualnej, ale to tylko furtka do dodatkowego zarobku. W urządzeniu znajdziemy 10 wbudowanych krajobrazów - za każdy następny przyjdzie nam zapłacić o 5 do 10 dolarów.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Na ekranie oprócz ładnych widoczków będą mogły wyświetlać się powiadomienia czy zegar. Korzystając z czujnika zbliżeniowego użyjemy prostego interfejsu pozwalającego na zmianę krajobrazu czy wyłączenie budzika. Dzięki aplikacji zaś będziemy mogli ustawić jaki widok chcemy oglądać o danej porze dnia. Atmoph Windows można zamówić na Kickstarterze za kwotę 399 dolarów. Ciekawe, za ile lat wejdą na rynek podobne urządzenia o rozmiarach tradycyjnych okien. Wtedy efekt byłby o wiele bardziej realistyczny.

Meizu M1 Note - potężny, tani smartfon. Zobacz nasz test!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Groźny wirus Rombertlik niszczy dyski twarde

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)