AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy

AT&T dodatkowo zaszyfruje rozmowy
08.10.2010 18:45, aktualizacja: 11.10.2010 09:33

AT&T poinformował, że wprowadzi nową usługę polegającą na dodatkowym szyfrowaniu prowadzonych w jego sieci rozmów. Ma to zachęcić klientów przekazujących telefonicznie ważne informacje do wyboru właśnie tego operatora.

AT&T poinformował, że wprowadzi do swojej oferty nową usługę polegającą na dodatkowym szyfrowaniu prowadzonych w jego sieci rozmów. Ma to zachęcić klientów przekazujących telefonicznie ważne informacje do wyboru właśnie tego operatora.

Nowa usługa AT&T pracować będzie w oparciu o usługi wykorzystujące rozwiązania zarówno sprzętowe, jak i programowe. _ TrustChip _ firmy KoolSpan to urządzenie wielkości karty microSD, który umieszczany będzie fizycznie w jego porcie.

_ One Vault Voice _ natomiast to programowa propozycja firmy _ SRA International _, która zaoferuje interfejs użytkownika ułatwiającego obsługę modułu _ TrustChip _. Ich połączenie ma pozwolić na prowadzenie w pełni bezpiecznych i szyfrowanych rozmów.

Nowa usługa będzie kompatybilna z telefonami BlackBerry oraz pracującymi pod kontrolą Microsoftowych systemów mobilnych. Jednak w tym drugim przypadku nie określono czy chodzi o telefony z Windows Mobile czy Windows Phone 7 na pokładzie.

Wprowadzając tego typu usługę AT&T ma nadzieję na zachęcenie do swoich usług m.in. agencje rządowe, instytucje finansowe czy biznesmenów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)