Asustek Eee Keyboard w październiku

Asustek Eee Keyboard w październiku
Źródło zdjęć: © IDG.pl

14.09.2009 14:30, aktual.: 15.09.2009 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eee Keyboard firmy Asus trafi na rynek amerykański i europejski w październiku. Urządzenie jest ciekawym połączeniem klawiatury komputerowej, komputera i 5-calowego ekranu dotykowego.

Eee Keyboard to urządzenie o wadze niespełna kilograma, które wyglądem przypomina zwykłą klawiaturę. Nic bardziej mylnego. Wewnątrz niewielkiej obudowy znajduje się bowiem niewielki komputer. Najważniejsze dane wyświetlane są zaś na 5-calowym ekranie dotykowym.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Firma Asus twierdzi, że podstawową funkcją Eee Keyboard będzie zapewnienie łatwego dostępu do Internetu oraz sieci lokalnych. Użytkownik będzie mógł połączyć się z Siecią za pomocą bezprzewodowego Wi-Fi (802.11n) i Bluetooth 2.0. a także - co najważniejsze układu bezprzewodowego HDMI korzystającego z szerokopasmowej techniki przesyłania danych UWB (rozwiązanie prezentowane przez firmę Tzero).
Niewielki 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800x48. pikseli zostanie zrekompensowany możliwością przewodowego lub bezprzewodowego połączenia HDMI, które umożliwi przeniesienie obrazu na znajdujący się obok monitor, panel LCD czy projektor.
Asustek będzie promował Eee Keyboard jako gadżet domowe użytku, który ułatwi obsługę paneli telewizyjnych LCD i pecetów. Dzięki Eee Keyboard możliwa będzie np. zabawa w internetowe gry komputerowe na ekranie domowego telewizora LCD.

Konstrukcja komputera została oparta o procesor Intel Atom, taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Do dyspozycji użytkowników oddano także 1 GB pamięci DDR2 oraz dysk twardy SSD o pojemności 1. lub 32 GB.
Niestety nie podano jeszcze oficjalnej ceny urządzenia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także