Asustek Computers: będą płyty Eee

Asustek Computers: będą płyty Eee

Asustek Computers: będą płyty Eee
Źródło zdjęć: © Asus
15.10.2008 09:00, aktualizacja: 15.10.2008 09:55

Firma Asustek Computers zdecydowała się na odrębną sprzedaż płyt głównych wykorzystywanych w komputerach Eee Box.

Urządzenia Eee Box są małymi komputerami, sprzedawanymi jedynie w postaci gotowych zestawów. Tajwańska firma zdecydowała się jednak rozszerzyć ofertę płyty głównych o modele wykorzystywane właśnie w mini-komputerach Eee. Skąd taka decyzja?

Niestety firma Asustek Computers nie tłumaczy dlaczego zdecydowała się na taki krok. Jedno jest pewne. Nowe płyty główne będą zapewne cechowały się dotychczasowymi zaletami urządzeń z rodziny Eee, czyli będą proste w użyciu oraz zapewnią niedrogą platformę do budowy w pełni wyposażonego komputera. Wydaje się także, iż decyzja ta spowodowana może być dużym zainteresowaniem urządzeń Eee Asusa, stąd firma może chcieć wykorzystać sławetną nazwę i próbować ją spopularyzować w innym sprzęcie własnej produkcji.

Rodzina urządzeń, ukrywającą się pod trzema literami E, obejmuje poza komputerami stacjonarnymi także netbooki z serii Eee PC oraz sprzęt Eee HDTV.

Firma Asustek Computers nie wydała oficjalnego komentarza w tej sprawie. Nie wiadomo także kiedy nowe płyty główne miałyby trafić na sklepowe półki.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)