AsusPro PU551 - notebook dla małych i średnich firm

AsusPro PU551 - notebook dla małych i średnich firm
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.03.2015 13:23, aktual.: 30.03.2015 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadza na rynek kolejnego laptopa z rodziny AsusPro. Głównymi atutami modelu PU551 są: dwupasmowa łączność Wi-Fi, niewielka waga oraz zaawansowane funkcje ochrony danych. Komputer objęto trzyletnią gwarancją w systemie On-site. Na samą baterię producent udziela dwa lata gwarancji.

Komputer wyposażono w procesor Intel Core i5-4210. czwartej generacji, który w połączeniu z ośmioma gigabajtami pamięci operacyjnej RAM powinien pozwolić na w miarę komfortową pracę w systemie Windows 8.1 PRO. Za grafikę odpowiada zintegrowany układ Intel HD Graphics, który w połączeniu z kartą NVIDIA GeForce 820M zapewnia dobrą jakość obrazu. Z kolei matryca anti-glare z panelem LED eliminuje niepożądane odbicia światła oraz smugi, pozostawiane przez odciski palców. Co ważne, w sprzedaży są również dostępne wersje tylko i wyłącznie z zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics – bez zewnętrznego układu graficznego.

Komputer został wyposażony w czytnik linii papilarnych, który umożliwia dostęp do danych umieszczonych na dysku ma tylko i wyłącznie właścicielowi laptopa. Dodatkowo, urządzenie oferuje zaawansowaną ochronę poufnych informacji za pomocą funkcji BitLocker i BitLocker To Go, które szyfrują dane przed nieporządanym odczytem. Komputer posiada także wbudowany port Kensington Lock.

Asus PU551LD posiada klawiaturę i touchpad, zaprojektowane z myślą o zastosowaniach biurowych. Klawiatura została skonstruowana z dużych i wyraźnie rozdzielonych przycisków o dobrze dobranym skoku. Pełnowymiarowy blok numeryczny oraz klawisze nawigacyjne usprawniają kontrolę nad poszczególnymi dokumentami i ułatwiają pracę z danymi liczbowymi. Sam touchpad jest o bardziej responsywny i umożliwia wielodotykową, precyzyjną kontrolę. Co ważne, konstrukcja jest odporna na zalania cieczą.

Notebook mierzy 38cm szerokości, 2. cm długości i 2,8 cm wysokości oraz waży niespełna 2.5 kilograma. Dysk twardy wyposażono w metalowe wsporniki, pochłaniacze wstrząsów oraz czujnik ruchu zabezpieczający nośnik w razie zbliżającego się upadku. Notebook posiada także 6-komorową baterię, która objęta została dwuletnią gwarancją w systemie On-site.

Całość uzupełnia platforma Business Center, która powstała z myślą o małych przedsiębiorstwach, nie posiadających własnego zarządzanego środowiska IT. Wspomniane rozwiązanie składa się ze sprzętu, aplikacji oraz oprogramowania sprzętowego, kt

óre zapewniają bezpieczeństwo i upraszczają zarządzanie firmowymi urządzeniami. Ceny zaczynają się od 2499 zł. Zaprezentowany model (PU551LD-CN082G) to wydatek rzędu 354. zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)