Asus Transformer AiO - komputer stacjonarny i tablet w jednym

Asus Transformer AiO - komputer stacjonarny i tablet w jednym

Asus Transformer AiO - komputer stacjonarny i tablet w jednym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.03.2013 14:05, aktualizacja: 08.03.2013 15:04

Asus Transformer AiO, to komputer typu "wszystko w jednym", który w odróżnieniu od wszystkich innych konstrukcji, można w prosty sposób przekształcić w duży tablet pracujący pod kontrolą systemu Android. Sam komputer pracuje jednak pod kontrolą sytemu Windows 8. Dwa urządzenia, dwa systemy operacyjne i trzy różne zastosowania.

Asus Transformer AiO wyposażono w procesor 3-ciej generacji Intel Core i7 i mocną kartę graficzną Nvidia GeForce GT 730M. Pamięć masowa to natomiast aż 2 TB. Jako komputer urządzenie wyposażono w 8GB pamięci RAM, a jako tablet odpowiednio 2GB i 32GB pamięci masowej. Na wyposażeniu znajdują się oczywiście złącze HDMI, USB 3.0. Bluetooth 4.0, tuner DVB-T, kamerę wideo, czy moduł Wi-Fi pracujący także w częstotliwości 5 GHz. Ekran o przekątnej 18,4-cala wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i posiada 10-punktową powłokę wielodotykową.

Po zdjęciu wyświetlacza ze stacji PC ASUS Transformer AiO zamienia się w 18,4-calowy tablet pracujący w dwóch systemach operacyjnych. Pierwszy wariant, wykorzystujący technologię zdalnego pulpitu i dwupasmowej łączności Wi-Fi zapewnia pełną kontrolę nad stacją PC z systemem Windows 8. Pozwala korzystać z najpopularniejszych aplikacji biurowych oraz rozrywkowych. Wyświetlacz może również być wykorzystywany jako samodzielny tablet z systemem Android 4.1 dzięki wbudowanemu czterordzeniowemu procesorowi Nvidia Tegra 3. Przełączanie między systemami odbywa się za pomocą jednego przycisku. Należy jednak pamiętać, że Asus Transformer w wersji tablet jest wyjątkowo ciężki – waży aż 2,4 kg. Czas pracy jako tablet wynosi około 5 godzin. Obsługa dwóch systemów daje dostęp do niezliczonej liczby aplikacji dostępnych i na Windows, i na Androida.

Odłączany tableto-monitor monitor posiada uchwyt do przenoszenia oraz składaną podstawkę umożliwiającą korzystanie z niego na stole bez użycia stacji PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)