ASUS: ramka cyfrowa UFOTO UF715

ASUS: ramka cyfrowa UFOTO UF715
Źródło zdjęć: © Asus

22.12.2008 18:01, aktual.: 23.12.2008 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa ramka cyfrowa firmy ASUS zapewnia użytkownikom możliwość łatwego wzbogacania prezentowanych zdjęć o efekty specjalne. Oddaje ponadto do ich dyspozycji pilota zdalnego sterowania oraz funkcję PictBridge umożliwiającą drukowanie zdjęć bez pośrednictwa komputera.

Ramka cyfrowa ASUS UFOTO UF715 jest zbudowana w oparciu o ekran LCD podświetlany diodami LED. 7-calowy panel ma rozdzielczość 800x480 pikseli, aczkolwiek w praktyce widoczna jest tylko przestrzeń o rozdzielczości 720x480 pikseli. Urządzenie obsługuje zdjęcia w formacie JPEG i BMP, a także pliki dźwiękowe w formacie MP3. Do przechowywania danych służy wbudowana pamięć o pojemności 128 MB. Obsługiwane są ponadto karty pamięci w formatach CF, SD, MMC, xD, MS i MS Pro.

Obraz
© UFOTO UF715 (fot. Asus)

Dzięki zastosowaniu technologii Foto-in-Motion prezentowane zdjęcia mogą być łatwo wzbogacane o efekty specjalne. Dostępne są efekty umożliwiające zwiększenie nasycenia kolorów, uzyskanie efektu sepii lub zdjęcia czarno-białego, a także symulujące umieszczenie fragmentu fotografii w świetle reflektora. Pokazom slajdów może towarzyszyć dźwięk zapisany w formacie MP3. Szybki dostęp do fotografii zapewnia funkcja wyszukująca zdjęcia w oparciu o datę ich wykonania. Jest to użyteczne między innymi w kontekście wszelkiego rodzaju uroczystości, takich jak na przykład urodziny czy ślub. Warto także odnotować obsługę funkcji PictBridge, umożliwiającej drukowanie zdjęć bez pośrednictwa komputera ( po połączeniu ramki z drukarką obsługującą tę technologię ). Do dyspozycji użytkownika oddane zostały ponadto tryby kalendarza i analogowego zegara z datą.

Sterowanie urządzeniem ułatwia dostarczany w zestawie pilot zdalnego sterowania. Ramka może być ponadto automatycznie włączana i wyłączana w zależności od preferencji użytkownika. Interfejs został przygotowany w trzynastu wersjach językowych, wśród których znalazł się również język polski. Produkt o rozmiarach 204x155x25,4 mm waży 429 g.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także