Asus Eee Reader - najtańszy na rynku czytnik e-booków

Asus Eee Reader - najtańszy na rynku czytnik e‑booków

Asus Eee Reader - najtańszy na rynku czytnik e-booków
07.09.2009 18:00, aktualizacja: 08.09.2009 11:35

Asus poinformował, że zamierza wprowadzić na rynek czytnik e-booków, który w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań będzie się cechował znacznie niższą ceną. Urządzenie ma nosić oznaczenie Eee Reader i oferować do dyspozycji użytkowników m.in. dwa kolorowe, dotykowe wyświetlacze.

Zdaniem przedstawicieli Asusa, wyprodukowany przez ich firmę czytnik będzie "sprytniejszy i bardziej wszechstronny od obecnie dostępnych na rynku urządzeń firm Sony i Amazon".

W przeciwieństwie do produktów konkurencji, Eee Reader będzie oferował do dyspozycji użytkowników dwa połączone ze sobą dotykowe, kolorowe wyświetlacze. Dzięki takiemu rozwiązaniu czytanie elektronicznych książek będzie trochę przypominało czytanie ich "zwykłych" papierowych odpowiedników. Sprzęt ma ponadto dysponować modułem 3G, możliwością przeglądania stron internetowych oraz wbudowanymi mikrofonem, kamerą i głośnikami (będzie umożliwiał wykonywanie tanich połączeń przez Internet za pośrednictwem komunikatora Skype).

Asus Eee Reader, który powinien pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, ma się cechować bardzo przystępną ceną. Przedstawiciele Asusa deklarują, że powinna ona oscylować w okolicy 100 funtów (ok. 472 zł).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)