Aster operatorem dominującym

Aster operatorem dominującym25.08.2008 17:45
Aster operatorem dominującym
Źródło zdjęć: © Aster

22. Sierpnia prezes UKE ustalił, że na rynku świadczenia usług telefonii stacjonarnej objętym zasięgiem operatora ASTER, nie występuje skuteczna konkurencja. W związku z tym ASTER wyznaczony został jako przedsiębiorca telekomunikacyjny zajmujący znaczącą pozycję na tym rynku, co niesie za sobą dodatkowe obowiązki dla tego operatora.

  1. sierpnia prezes UKE ustalił, że na rynku świadczenia usług telefonii stacjonarnej objętym zasięgiem operatora Aster, nie występuje skuteczna konkurencja. W związku z tym Aster wyznaczony został jako przedsiębiorca telekomunikacyjny zajmujący znaczącą pozycję na tym rynku, co niesie za sobą dodatkowe obowiązki dla tego operatora.

Wśród nowych obowiązków regulacyjnych znalazł się między innymi obowiązek _ zapewnienia operatorom infrastruktury telekomunikacyjnej niezbędnej do korzystania z usługi zakańczania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej Aster _.

Operator musi także na równi traktować przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie dostępu do usług zakańczania połączeń w sieci Aster, a także oferować usługi oraz udostępnianie informacji na warunkach nie gorszych niż w ramach własnego przedsiębiorstwa.

Decyzja UKE podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)