Aster korzysta z nowych usług sieci ATMAN

Aster korzysta z nowych usług sieci ATMAN

Aster korzysta z nowych usług sieci ATMAN
Źródło zdjęć: © Aster
04.08.2010 00:35, aktualizacja: 04.08.2010 09:12

Aster i ATM, świadcząca pod marką ATMAN usługi telekomunikacyjne klasy operatorskiej, podpisały umowę na Peering.Global - wymianę ruchu IP w największych europejskich węzłach międzyoperatorskich poprzez sieć transmisji danych ATMAN.

Peering.Global jest nowością w ofercie usług dla dostawców Internetu i zapewnia możliwość wymiany ruchu ze wszystkimi operatorami i dostawcami treści obecnymi w trzech największych węzłach w Europie (AMS-IX w Amsterdamie, DE-CIX we Frankfurcie i LINX w Londynie).

Bezpośrednie połączenie sieci w węźle międzyoperatorskim to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim możliwość osiągnięcia najwyższych parametrów technicznych (minimalne opóźnienia i straty pakietów, najkrótsze ścieżki routingowe, brak limitów pasma). Bardzo szybki rozwój węzłów międzyoperatorskich w ostatnich latach spowodował, że można przez nie dotrzeć do ponad połowy światowych zasobów Internetu. ATMAN jest jedynym polskim operatorem obecnym we wszystkich trzech najważniejszych węzłach europejskich.

Aster ma 380 tys. abonentów telewizji analogowej, ok. 87 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 172,2 abonentów dostępu do Internetu, ponad 67 tys. abonentów telefonii stacjonarnej oraz ponad 45 tys. abonentów telefonii komórkowej (dane z 31 marca 2010 r.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)