ASIMO - humanoidalny robot obchodzi dziesiąte urodziny

ASIMO - humanoidalny robot obchodzi dziesiąte urodziny
Źródło zdjęć: © Honda

29.10.2010 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

31 października 2010 roku ASIMO będzie obchodził swoje dziesiąte urodziny. Dekadę temu Honda stworzyła niezwykle zaawansowanego robota, który zapoczątkował technologiczną rewolucję w dziedzinie humanoidów

Badania Hondy nad humanoidalnymi robotami rozpoczęły się blisko ćwierć wieku temu, a 1. lat później - 31 października 2000 r. - powstał ASIMO.

Od czasu pierwszej oficjalnej prezentacji na Politechnice Darmstadt w czerwcu 200. roku, ASIMO zainspirował, nauczył i zmienił światopogląd tysięcy ludzi na całym świecie, zyskując jednocześnie uznanie w oczach inżynierów i naukowców.

Obraz
© (fot. Honda)

Humanoid Hondy odwiedzał muzea nauki w całej Europie, poznawał członków rodzin królewskich i głowy państw, a nawet zawitał w Parlamencie Europejskim.

Jest on częścią wieloletniego programu badań nad zagadnieniami z zakresu robotyki i mobilności człowieka. Celem Hondy jest opracowanie robota, który będzie pomagał ludziom na co dzień, przejmie niektóre obowiązki, a tym samym uczyni nasze życie łatwiejszym i bardziej przyjemnym.

Korzyści płynące z posiadania humanoidalnego robota nie mogą jednak ograniczać się wyłącznie do otoczenia domowego. Roboty tego typu mogą służyć w każdej sytuacji, w której ludzie potrzebują wsparcia.

Badania ukierunkowane są obecnie na rozwijanie systemu inteligencji oraz lepsze zrozumienie procesów idealnej interakcji pomiędzy człowiekiem i humanoidalnym robotem.

Ostatecznym celem projektu ASIMO jest stworzenie w pełni przydatnego humanoidalnego robota oraz kontynuacja rozwoju inteligentnych systemów wykorzystywanych w innych produktach Hondy. Dodatkowo, Honda jest partnerem wielu edukacyjnych projektów w całej Europie, które inspirują młodzież szkolną i studentów do angażowania się w przedsięwzięcia naukowe i inżynieryjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)