ASIMO - humanoidalny robot obchodzi dziesiąte urodziny

ASIMO - humanoidalny robot obchodzi dziesiąte urodziny

ASIMO - humanoidalny robot obchodzi dziesiąte urodziny
Źródło zdjęć: © Honda
29.10.2010 12:59

31 października 2010 roku ASIMO będzie obchodził swoje dziesiąte urodziny. Dekadę temu Honda stworzyła niezwykle zaawansowanego robota, który zapoczątkował technologiczną rewolucję w dziedzinie humanoidów

Badania Hondy nad humanoidalnymi robotami rozpoczęły się blisko ćwierć wieku temu, a 1. lat później - 31 października 2000 r. - powstał ASIMO.

Od czasu pierwszej oficjalnej prezentacji na Politechnice Darmstadt w czerwcu 200. roku, ASIMO zainspirował, nauczył i zmienił światopogląd tysięcy ludzi na całym świecie, zyskując jednocześnie uznanie w oczach inżynierów i naukowców.

288769723649570963
© (fot. Honda)

Humanoid Hondy odwiedzał muzea nauki w całej Europie, poznawał członków rodzin królewskich i głowy państw, a nawet zawitał w Parlamencie Europejskim.

Jest on częścią wieloletniego programu badań nad zagadnieniami z zakresu robotyki i mobilności człowieka. Celem Hondy jest opracowanie robota, który będzie pomagał ludziom na co dzień, przejmie niektóre obowiązki, a tym samym uczyni nasze życie łatwiejszym i bardziej przyjemnym.

Korzyści płynące z posiadania humanoidalnego robota nie mogą jednak ograniczać się wyłącznie do otoczenia domowego. Roboty tego typu mogą służyć w każdej sytuacji, w której ludzie potrzebują wsparcia.

Badania ukierunkowane są obecnie na rozwijanie systemu inteligencji oraz lepsze zrozumienie procesów idealnej interakcji pomiędzy człowiekiem i humanoidalnym robotem.

Ostatecznym celem projektu ASIMO jest stworzenie w pełni przydatnego humanoidalnego robota oraz kontynuacja rozwoju inteligentnych systemów wykorzystywanych w innych produktach Hondy. Dodatkowo, Honda jest partnerem wielu edukacyjnych projektów w całej Europie, które inspirują młodzież szkolną i studentów do angażowania się w przedsięwzięcia naukowe i inżynieryjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)