Ashampoo WinOptimizer - przyspiesz swój komputer za darmo

Ashampoo WinOptimizer - przyspiesz swój komputer za darmo

Ashampoo WinOptimizer - przyspiesz swój komputer za darmo
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
11.05.2012 14:56, aktualizacja: 11.05.2012 15:49

Ashampoo udostępniło darmową wersję oprogramowania do optymalizacji działania systemu Windows. Narzędzie pomoże oczyścić system ze "śmieci", a przeprowadzone zmiany sprawią, że będzie on działał szybciej. Jeśli twój komputer nie daje rady i masz już dość, warto wypróbować ten program.

System Windows jest coraz bardziej zaawansowany. Po dłuższym okresie użytkowania, niestety nie jest tak szybki, jak zaraz po instalacji. Obrasta i puchnie, niczym kula śniegowa, dlatego nadal potrzebuje skutecznych metod optymalizacji. Jeśli nie oczyszczasz systemu regularnie, cyfrowe śmieci rosną i spowalniają Twój system, powodując rozmaite błędy.

Darmowy Ashampoo WinOptimizer jest łatwy w obsłudze. Z jego pomocą przeprowadzisz szybką optymalizację systemu, która zwiększy wydajność Windows. Program oferuje zestaw narzędzi, które umożliwiają przeprowadzenie oczyszczania i defragmentacji dysków, optymalizacji systemowego rejestru oraz usunięcia plików internetowych.

Moduł AntiSpy oferuje zmianę ustawień pozwalające na kontrolę “szpiegowania”, zarówno aplikacji, jak i usług - systemu Windows, Windows Media Player, usług raportowania błędów itp. Menażer Menu kontekstowego pozwala wprowadzić zmiany do menu kontekstowe dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w systemie Windows. Moduł One-Click Optimizer oczyści i przyspieszy system Windows za pomocą jednego kliknięcia myszy. Korzystając ze zdefiniowanego zestawu ustawień, pozwala usunąć zbędne śmieci z systemu, oczyścić rejestr Windows i zdefragmentować dysk twardy. Benchmark systemu umożliwia przetestowanie systemu i komputera pod kątem wydajności oraz porównanie osiągniętych wyników, z innymi użytkownikami.

Moduł StartUp Tuner pozwala zarządzać procesami i programami uruchamianymi automatycznie wraz ze systemem Windows. Dodatkowo zawiera wtyczkę Internet Explorera, któr pozwala przeglądać i usuwać zbędne dane oraz irytujące i niepotrzebne programy. Z obsługa modułu powinni poradzić sobie nawet początkujący użytkownicy - narzędzie identyfikuje programy, których nie można dezaktywować.

Menadżer procesów wyświetli programy i procesy uruchomione w systemie i w razie konieczności pozwoli je zamknąć. Pokazuje procesy, które zostały zamrożone lub zawiesiły się ale także te, które rezydują w pamięci i są szkodliwe. Ponadto udostępnia opisy procesów i identyfikuje te, które nie powinny zostać zamknięte.

Moduł przywracania plików zapobiegnie skutkom przypadkowemu usunięcia ważnych danych. Z kolei Kasowanie danych umożliwi wyczyszczenie zawartości dysku w taki sposób, abyśmy mogli bez obaw się go pozbyć lub sprzedać. Użytkownicy docenią także funkcję Icon Saver, która przywróci układ ikon, gdyby te zmieniły swoje rozplanowanie.

Ashampoo WinOptimizer dostępny jest całkowicie za darmo. W porównaniu z płatną wersją, jest nieco ograniczony. Zapewnia tylko podstawowe narzędzia optymalizacji. Nie posiada funkcji wielu funkcji oraz Live Tuner. Ashampoo WinOptimizer można pobrać z naszego katalogu programów klikając na przycisk poniżej.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)