Aquafarm - kuchenne akwarium do uprawy ziół

Aquafarm - kuchenne akwarium do uprawy ziół
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.07.2013 12:04

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wśród sprzętów instalowanych w kuchni raczej rzadko znajduje się akwarium. Jest jednak powód, dla którego Aquafarm powinno znaleźć się właśnie w tym pomieszczeniu - oprócz hodowli rybek, umożliwia także uprawę ziół, przydatnych przy przyrządzaniu posiłków.

Takie połączenie wydaje się całkowicie logiczne. Ryby produkują naturalny nawóz dla roślin, natomiast rośliny oczyszczają wodę, w której pływają ryby. W efekcie otrzymujemy świeże zioła, którymi przyprawić możemy obiad.

Akwarium ma pojemność 10 litrów, tak więc nie powinniśmy umieszczać w nim dużej ilości rybek - producenci informują, że 3 sztuki to optymalna liczba. W miejscu nad wodą natomiast uprawiać możemy fasole, bazylię, tymianek, oregano, mięte, szpinak i inne rośliny, nie wymagające dużej ilości miejsca.

Urządzenie do działania wymaga energii elektrycznej. Specjalny mechanizm pompuje wodę na półkę, na której znajdują się rośliny - tam dostarcza im ona składników odżywczych, a już oczyszczona wraca do akwarium. Dzięki temu rozwiązaniu rośliny nie potrzebują gleby i rosną bezpośrednio na kamieniach. Akwarium nie wymaga czyszczenia, a jedyne o czym musi ciągle pamiętać użytkownik, to regularne karmienie rybek.

Cena - około 200 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)