Apple chce opatentować papierową torbę

Apple chce opatentować papierową torbę
Źródło zdjęć: © Screenshot

21.09.2016 16:09, aktual.: 22.09.2016 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple chce opatentować papierową torbę. W tym celu złożyło odpowiedni wniosek patentowy w Amerykańskim Urzędzie Patentowym.

To nie żart - Apple chce opatentować papierową torbę. W tym celu złożyło odpowiedni wniosek patentowy w Amerykańskim Urzędzie Patentowym.

We wniosku, opisując tło złożenia patentu, Apple odważnie zauważa, że *torby są często używane do przechowywania przedmiotów - na przykład tych zakupionych w sklepie. * Sposób działania torby korporacja natomiast określa jako *„Możliwość przechodzenia ze spłaszczonej pozycji do rozszerzonej pozycji i odwrotnie”. *

We wniosku zaznaczono, że torba będzie zrobiona z białego papieru. Może ona też zawierać pojemnik z białego papieru siarczanowego, który w co najmniej 6. proc. pochodzi z recyklingu. „iBag” prawdopodobnie będzie posiadać wkładkę wzmacniającą, przylegającą do jej wnętrza.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, którą Apple określiło we wniosku patentowym, to wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się produktu, którego uchwyt będzie wykonany z dzianiny i z papieru, chociaż nie jest wykluczone także użycie kleju. Będzie miał on średnicę co najmniej 6,5 mm, a wycięcie w torbie będzie rozciągać się na co najmniej 1. mm poniżej górnego brzegu. Uchwyty produktu będą przechodzić przez wycięcie i mogą zostać zamocowane do pojemnika workowego. Wniosek zawiera także informacje o kołnierzu wokół otworu, który ma zostać utworzony z części zagiętego papierowego pojemnika workowego. Jeśli chodzi o dno torby, dowiadujemy się, że „może mieć ono kształt prostokąta, aby odpowiadać kształtowi części dolnego panelu”.
*Apple zaznacza jednak, że powyższe opisy są przedstawione jedynie w celach ilustracyjnych. *Nie muszą być wyczerpujące i nie muszą ograniczać wykonania ostatecznego produktu. *W szczególności możemy się spodziewać produktów o innych kształtach i rozmiarach niż te opisane we wniosku. *

Jak widać, torba może okazać się kolejną wielką innowacją Apple'a, nie powinna więc dziwić próba jej opatentowania.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)