Limitowane buty z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Jest tylko 999 par

Limitowane buty z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Jest tylko 999 par

Limitowane buty z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Jest tylko 999 par
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
17.07.2019 09:54

20 lipca przypada 50. rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Szwajcarska firma On, producent butów biegowych, uczci tę okazję limitowanym modelem - Cloud Edge Moon. Chętni muszą się pośpieszyć, gdyż przygotowano zaledwie 999 par - a projekt może się podobać.

- To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości - powiedział astronauta Neil Armstrong, schodząc na powierzchnię jedynego naturalnego satelity Ziemi. Był oczywiście ubrany w skafander kosmiczny i specjalne buty z wkładką, zapewniającą odpowiednią amortyzację i wentylację.

Dlaczego ta wkładka jest tak istotna? Bo to właśnie NASA zawdzięczamy wkładki w butach używanych na codzień. Firmy obuwnicze podpatrzyły to rozwiązanie od astronautów.

Prawie jak buty Armstronga

Stylistyka Cloud Edge Moon jest w dużym stopniu inspirowana butami Armstronga. Spójrzcie tylko na paski z przodu i charakterystyczne zapęcia na rzep. Ponadto, jak twierdzi producent, buty mają unikatową platformę ze sprężystej pianki, która nadaje krokom lekkości. "Zapewnia wrażenie chodzenia po Księżycu" - czytamy w notce reklamowej.

Tył butów zawiera z kolei miejsce do wpisania nazwiska/pseudonimu właściciela, oznaczone jako "Mission Member", co w języku polskim oznacza dosłownie członka misji.

Obraz
© Materiały prasowe

- Chcieliśmy złożyć hołd tysiącom ludzi, którzy sprawili, że lądowanie Apollo 11 tych 50 lat temu było możliwe, szczególnie śmiałym astronautom, którzy podjęli się misji - komentuje David Allemann, współzałożyciel firmy On.

Trzeba się pośpieszyć

Sprzedaż ma się rozpocząć 20 lipca 2019 roku o godzinie 20:17 uniwersalnego czasu koordynowanego (22:17 w Polsce), czyli dokładnie 50 lat po lądowaniu. Cena jednej pary to 250 dol., a więc około 950 zł.

Obraz
© Materiały prasowe

Tanio nie jest, ale większym problemem i tak będzie dostępność. Przewidziano 999 ponumerowanych par, które będą do nabycia wyłącznie za pośrednictwem strony producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)