Aplikacja Hacked?: Czy zostałem zhakowany?

Aplikacja Hacked?: Czy zostałem zhakowany?

Aplikacja Hacked?: Czy zostałem zhakowany?
Źródło zdjęć: © Tomasz Zajda - Fotolia.com
30.05.2016 18:27, aktualizacja: 31.05.2016 16:04

Aplikacja ?Hacked??, dostępna na prawie wszystkie urządzenia z Windows 10, poinformuje cię o tym, że ktoś się włamał na twoje konto. Wystarczy, że podasz jej twój adres e-mail.

Aplikacja "Hacked?", dostępna na prawie wszystkie urządzenia z Windows 10. Ten przydatny program, poinformuje cię o tym, że ktoś się włamał na twoje konto. Wystarczy, że podasz jej twój adres e-mail.

"Hacked?" jest już dostępny na wszystkie wersje Windows 10 poza tą dla konsol do gier. Aplikacja wykorzystuje API usługi "Have I been pwned?" i sprawdza, czy nasz e-mail nie jest w jakiś sposób związany z włamaniami na serwery dużych firm. Aplikacja nie przechowuje ani nie wysyła nigdzie naszego adresu e-mail nie licząc wyżej wskazanej usługi.

Aplikacja sprawdza co 12 godzin informacje na temat włamań i szuka powiązań z naszym kontem, a jej twórcy zapowiadają, że będzie rozwijana. Jeżeli nasze konto zostało stracone w jakimś ataku hakerskim, jest to cenna informacja. Wtedy należy niezwłocznie zmienić hasło do tej usługi, a także do wszystkich innych, w których to hasło było wykorzystane.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy zostałem zhakowany?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)