Aplikacja do podglądania wpisywanych haseł

Aplikacja do podglądania wpisywanych haseł

Aplikacja do podglądania wpisywanych haseł
Źródło zdjęć: © via chip.pl
18.07.2011 13:43

Najłatwiej zdobyć czyjeś hasło lub PIN do karty po prostu podglądając, jak ktoś je wpisuje. Można to robić zza pleców, używając kamery, lub... za pomocą aplikacji

Aplikacja wykorzystuje intelowską bibliotekę OpenCV do rozpoznawania wzorów wizualnych i na razie działa tylko z iPadem. Wykrywa niebieską poświatę wokół wciskanych przycisków na ekranowej klawiaturze, a następnie porównuje ją z mapą przycisków, jaką ma w pamięci. Wymaga tylko nagrania wideo z użytkownikiem wpisującym hasło.

Obraz
© Thinkst.com prowokuje do zastanowienia się przed wpisaniem każdego hasła (fot. via chip.pl)

Jedynym zabezpieczeniem przed podglądaniem hasła przez ramię jest zastąpienie wyświetlania wpisanych liter gwiazdkami. Można jednak podglądać klawiaturę użytkownika, lub ułatwić to sobie ww. aplikacją. Rozwiązaniem byłoby wyłączenie podświetlenia wciśniętych przycisków, ale wtedy ciężko ocenić, czy udało nam się wybrać właściwy przycisk ekranowy.

Sama aplikacja to oczywiście ciekawostka, pozwalająca tylko w nieco mniej wścibski sposób podglądać hasła. To jednak dobry pretekst, by przypomnieć wam, że warto się obejrzeć za siebie, zanim wpiszecie do czegoś hasło lub zaczniecie wpisywać PIN w bankomacie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "FIFA 12 okrojona w Polsce. Podziękowania do polityków"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)