Androidowa AutoMapa w trzeciej odsłonie

Androidowa AutoMapa w trzeciej odsłonie

Androidowa AutoMapa w trzeciej odsłonie
Źródło zdjęć: © chip.pl
23.06.2015 15:57, aktualizacja: 24.06.2015 11:11

Nowa AutoMapa 3.0 dla systemu Android to dziesiątki nowości i usprawnień, które pozwolą użytkownikom na skuteczniejszą nawigację po polskich i europejskich drogach. To, co rzuca się w oczy po uruchomieniu nowej AutoMapy to przyspieszenie gra?ki.

Dzięki zastosowaniu technologii OpenGL animacje są płynne przy jednoczesnym zachowaniu bogactwa danych, takich jak budynki 3D, rzeki, jeziora czy tereny zielone. Dzięki nowemu silnikowi nawigacyjnemu AutoMapa dla systemu Android wyznacza trasę sprawniej niż do tej pory. Uwzględnia przy tym zróżnicowane natężenie ruchu na skrętach, rozjazdach i skrzyżowaniach. Kierowcy mogą teraz korzystać z wizualizacji natężenia ruchu również dla widoku 3D.

AutoMapa Android 3.0 to również wsparcie dla coraz popularniejszych urządzeń naręcznych (wearable devices). Dzięki niemu, zwłaszcza podróżując rowerem albo pieszo, w dyskretny sposób użytkownicy będą informowani o trasie i kolejnych manewrach. Co szczególnie ważne, rozwiązanie zastosowane przez AutoMapę nie pobiera dużo energii, co jest kluczowe przy obsłudze inteligentnych zegarków i opasek

Udostępniona właśnie aplikacja dla Androida zawiera również szereg nowości związanych z trasami pojazdów ciężarowych. Nowe algorytmy wyznaczania takich tras, a w szczególności zmiany w dojazdach do miast o skomplikowanej siatce drogowej (Moskwa, Paryż) pozwalają lepiej zaplanować trasę z ograniczeniami wynikającymi z tonażu auta, oraz jego gabarytów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung wynajduje głośnik na nowo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)