Android zagości w netbookach?

Android zagości w netbookach?

Android zagości w netbookach?
Źródło zdjęć: © Google
07.01.2009 21:10, aktualizacja: 08.01.2009 11:20

Na przedpremierowych pokazach targów CES ( Consumer Electronics Show ) kilku producentów netbooków zaprezentowało na swoich produktach działający system operacyjny Android. Czyżby miało to oznaczać, że zaprojektowany dla telefonów komórkowych system operacyjny już niedługo trafi do ultraprzenośnych komputerów?

Na przedpremierowych pokazach targów CES (Consumer Electronics Show) kilku producentów netbooków zaprezentowało na swoich produktach działający system operacyjny Android. Czyżby miało to oznaczać, że zaprojektowany dla telefonów komórkowych system operacyjny już niedługo trafi do ultraprzenośnych komputerów?

Według informacji płynących z branży wszystko wskazuje na to, że już niedługo Android zagości w netbookach. Miałby on pomóc w popularyzacji takich komputerów opartych o procesory ARM. Oznacza to, że trafi on do netbooków charakteryzujących się mniejszą wydajnością, niż znajdujące się obecnie na rynku urządzenia korzystające z procesorów Intel Atom. Największą korzyść z takiego obrotu sprawy miałyby odnieść firmy Qualcomm oraz Nvidia, które zamierzają produkować taką właśnie platformę. Tak przynajmniej twierdzi chińskojęzyczny magazyn Commercial Times.

Na targach CES zarówno Nvidia, jak i Freescale oraz Qualcomm zamierzają oficjalnie zaprezentować nową platformę opartą właśnie o procesory ARM.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)