Android Instant Apps - aplikacje bez instalowania

Android Instant Apps - aplikacje bez instalowania
Źródło zdjęć: © google

25.01.2017 13:01, aktual.: 14.03.2017 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google jest w trakcie testowania rozwiązania, które z pewnością ułatwi życie niejednemu użytkownikowi urządzeń z systemem Android. Chodzi o możliwość uruchamiania aplikacji bez konieczności ich instalowania.

Instant Apps światło dzienne ujrzała na Google I/O 2016 – corocznej konferencji, na której gigant z Mountain View prezentuje swoje najnowsze pomysł. Jest to funkcja systemowa, która pozwala na korzystanie z tu wstaw treść bez konieczności pobierania ich ze sklepu Google Play.

Jak na razie Instant Apps działa jedynie na niewielkiej liczbie urządzeń – testy odbywają się w zamkniętym gronie deweloperów i na zaledwie kilku aplikacjach, takich jak Buzzfeed, Wish, Viki oraz Periscope. Jak zapowiadają specjaliści z Google’a funkcja Instant Apps ma już niebawem trafić na urządzenia z Androidem. Co ciekawe Instant Apps ma działać nie tylko na najnowszym Androidzie, ale równiez starszych wersjach systemu.

Jak działa funkcja Instant Apps?

Zamysł jest bardzo sprytny, otóż deweloperzy otrzymają specjalne narzędzie, które pozwoli podzielić aplikację na kilka części - osobno wyodrębnią stronę startową aplikacji, osobno jakąś kategorię, czy metodę płatności. Użytkownik zaś może otrzymać link, który nie przeniesie go do sklepu Google Play, ale uruchomi aplikację.

Dzięki temu będzie musiał pobrać jedynie moduł odpowiedzialny za odpalenie fragmentu programu czy gry, co zająć ma ułamki sekund. Podczas gdy my będziemy poruszać się po aplikacji, Android pobierze w tle tylko te dane, które będą mu niezbędne do prawidłowego odpalenia kolejnej części oprogramowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także