Android Auto ma problem. Kierowcy skarżą się na pusty ekran

Android Auto ma problem. Kierowcy skarżą się na pusty ekran

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
28.11.2020 12:37, aktualizacja: 02.03.2022 15:31

Kierowcy korzystający z systemu Android Auto sygnalizują jego kolejną usterkę. Okazuje się, że niektórzy nie mogą korzystać z Map Google czy odtwarzacza Spotify, bo na ekranie w samochodzie nie wyświetla się żadna zawartość. Widać tylko pusty ekran.

Android Auto nie działa w zestawieniu z niektórymi samochodami. Jak zwrócił uwagę serwis autoevolution, kierowcy skarżą się, że system nie potrafi skutecznie nawiązać połączenia z autem. Problem był znany już kilka miesięcy temu, ale nasilił się po wydaniu aktualizacji Androida Auto do wersji 5.8.

Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy po podłączeniu smartfona z Androidem do gniazda USB w samochodzie widzą na desce rozdzielczej tylko pusty ekran bez skrótów do aplikacji. Co ciekawe, w tym samym czasie smartfon informuje, że poprawnie nawiązał połączenie z samochodem, więc teoretycznie Android Auto powinien działać.

Google potwierdził już problem i informuje, że przygląda się sprawie. Z doświadczenia wiemy jednak, że nim usterka zostanie rozwiązana, może minąć sporo czasu. Producent regularnie informuje, że zazwyczaj brakuje mu raportów od użytkowników, na podstawie których mógłby łatwo rozwiązywać usterki. Błędy Android Auto są bowiem często specyficzne dla konkretnej pary smartfon-samochód, przez co trudno o zebranie dostatecznej liczby przesłanek, co powoduje daną usterkę.

Zobacz też:

Warto jednak dodać, że część problemów Androida Auto da się rozwiązać poprzez usunięcie aktualizacji aplikacji w smartfonie i wyczyszczenie jej danych z pamięci podręcznej. Spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień i konieczność ponownej konfiguracji Androida Auto (jak przy pierwszym uruchomieniu), ale może rozwiązać wiele problemów, więc warto spróbować.

Android Auto ma wiele wad

Niestety, niezależnie od opisywanego przypadku z pustym ekranem w samochodzie, Android Auto ma wciąż problem z "bełkoczącym lektorem", który po jednej z pierwszych aktualizacji Androida Auto w 2020 roku zaczął źle odczytywać powiadomienia. Lektor myli języki, przez co kierowcy nie mogą zrozumieć odczytywanych komunikatów.

Android Auto jest dostępny w systemie Android 10 i nowszych dla każdego użytkownika, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Użytkownicy Androida 5-9 muszą jednak pobrać aplikację Android Auto dostępną w katalogu dobreprogramy.pl. Więcej o niuansach instalacji Androida Auto można przeczytać w odrębnym poradniku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)