Android 7 - najlepsze nowości

Android 7 - najlepsze nowości
24.08.2016 17:18
1 / 6
Android 7 - najlepsze nowości

Najnowsza wersja Androida jest już dostępna na urządzenia z linii Nexus. W redakcji znaleźliśmy stary tablet Nexus 9 i czym prędzej postanowiliśmy sprawdzić, czy gra warta jest świeczki a Android 7 naszej uwagi. Wnioski? Część zmian jest kosmetyczna, części nawet nie zauważycie, ale co najmniej kilka sprawi, że wasze urządzenie z Androidem zyska nowe życie.

Najnowsza wersja Androida jest już dostępna na urządzenia z linii Nexus. W redakcji znaleźliśmy stary tablet Nexus 9 i czym prędzej postanowiliśmy sprawdzić, czy gra warta jest świeczki, a sam Android 7 naszej uwagi. Wnioski? Część zmian jest kosmetyczna, części nawet nie zauważycie, ale co najmniej kilka sprawi, że wasze urządzenie z Androidem zyska nowe życie.

Multitasking

2 / 6
323925268706568617
Fot. WP

Do tej pory tylko niektóre urządzenia wybranych producentów (Samsunga i LG) umożliwiały prawdziwy multitasking. Teraz będzie on dostępny dla każdego sprzętu z Androidem 7.

O co dokładnie chodzi? O możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. Aby uruchomić tę funkcję należy wybrać jakiś program, a następnie długo przytrzymać przycisk służący do przełączania się między aplikacjami. Potem można wybrać jeszcze, jaką powierzchnię ekranu mają zajmować wybrane programy i już na jednej części można np., oglądać film na YouTube, a na drugiej pisać maila albo rozmawiać na komunikatorze.

Oszczędzanie energii

3 / 6
323925268706765225
Fot. WP

Ta funkcja, w nieco mniej zaawansowanej formie dostępna, była już dostępna w Androidzie 6. Telefon wykrywał, kiedy nie musi często łączyć się z siecią w poszukiwaniu nowych informacji (np. w nocy).

W nowej wersji oszczędzanie energii zostało jeszcze bardziej poprawione i teraz urządzenie ma wykrywać, kiedy pobieranie nowych informacji jest niepotrzebne nawet, gdy jesteśmy cały czas aktywni.

Odświeżone powiadomienia

4 / 6
323925268706961833
Fot. WP

Małemu liftingowi zostały poddane powiadomienia. Zarówno te, wyświetlane na zablokowanym ekranie, jak i te rozwijane z menu powiadomień.

Powiadomienia są teraz grupowane. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że mamy 16 nowych maili i 4 notyfikacje z Facebooka. Po kliknięciu na daną grupę zobaczymy podgląd poszczególnych wiadomości.

Więcej interakcji

5 / 6
323925268707158441
Fot. WP

Z poziomu powiadomień można teraz wykonywać więcej czynności. Można na przykład zdecydować, czy notyfikacje danej aplikacji chcemy w ogóle dalej otrzymywać.

Decyzje, jakie mamy do wyboru to: nie ignoruj i nie blokuj, blokuj wszystkie powiadomienia z tej aplikacji, powiadamiaj ale bez dźwięku.

Z poziomu powiadomień można też będzie szybko odpisać na wiadomość.

Bardziej czytelne ustawienia

6 / 6
323925268707420585
Fot. WP

Ustawienia właściwie każdego urządzenia i usługi to prawdziwy gąszcz różnych opcji. Na szczęście już od dłuższego czasu producenci starają się ten element jak najbardziej uprościć.

Podobnie jest w Androidzie 7. Teraz w Ustawieniach, na samej górze, wyróżnione będą uruchomione funkcje (np. oszczędzanie energii). Poniżej zobaczycie zaś sugestie - co jeszcze można zrobić, żeby nasze urządzenie działało lepiej.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)