AMD rozstaje się ze znakiem towarowym ATI

AMD rozstaje się ze znakiem towarowym ATI

AMD rozstaje się ze znakiem towarowym ATI
Źródło zdjęć: © AMD
31.08.2010 14:46

W przyszłości koncern AMD nie będzie już sprzedawał swoich produktów graficznych pod marką ATI. Amerykański producent chipów obwieścił to podczas telekonferencji.

Spodziewane w październiku karty graficzne Southern Islands mają być pierwszymi, w których nazwie nie pojawi się skrót ATI i w związku z tym będą oficjalnie sprzedawane jako AMD Radeon HD (6XXX). Taka zmiana nie obejmuje produktów będących obecnie w sprzedaży. Poza tym firma planuje rozszerzenie wprowadzonego w 200. roku programu marki Vision.

Obraz
© Znak towarowy ATI odchodzi do historii. Od 201. roku logo Vision ma zastąpić wiele już istniejących logogramów (fot. AMD)

Według Johna Volkmanna z AMD, który jest odpowiedzialny między innymi za politykę marek w tej firmie, AMD, podejmując ten krok, liczy na wzmocnienie marki AMD. Poza tym Volkmann powołuje się na poparcie ze strony różnych producentów, np. Sapphire i XFX, i dodaje, że nadszedł już najwyższy czas na jasne spozycjonowanie marki, zwłaszcza w kontekście przygotowywanych procesorów Fusion, które łączą w sobie procesor główny AMD i procesor graficzny ATI.

Koncern AMD w połowie 2006 roku przejął kanadyjskiego producenta chipów graficznych i chipsetów za łączną sumę 5,4 miliarda dolarów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)