AMD nie ma zamiennika dla Geode

AMD nie ma zamiennika dla Geode

AMD nie ma zamiennika dla Geode
28.01.2009 14:02, aktualizacja: 28.01.2009 14:21

Advanced Micro Devices nie zamierza tworzyć żadnych nowych procesorów Geode dla komputerów embedded oraz nie ma dla nich na razie zamiennika - powiedzieli przedstawiciele firmy. Prace rozwojowe nad wspomnianą rodziną chipów zostały zakończone około roku temu. Od tej pory AMD nie uczyniło nic nowego w tym kierunku.

Koncern nie ma planów związanych z nowymi jednostkami Geode LX, jednak będą one produkowane tak długo, jak tylko będzie istnieć na nie zapotrzebowanie rynkowe. AMD posiada trzy różne linie procesorów Geode w ofercie. Pierwszą są układy NX bazujące na architekturze AMD Athlon K7 i mające zapotrzebowanie na energię elektryczną w przedziale 6 - 14 W. Druga to popularna seria LX z maksymalnym zapotrzebowaniem nie przekraczającym 3 W. Ostatnia seria to GX ( o zapotrzebowaniu 1.1 W ).

Seria LX jest już dosyć leciwa. Teoretycznie AMD mogłoby zaproponować jako Geode procesory AMD Athlon 64 ( K8 ). Mowa oczywiście o wersji energooszczędnej. Firma posiada w ofercie wspomniane Athlony o TDP ( Thermal Design Power ) wynoszącym 8 W. Mogłyby być to także Athlony Neo ( TDP 15 W ).

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - procesory AMD i Intel - http://www.pcworld.pl/ranking/71-procesory_amd_i_intel.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)