Amazon prezentuje Kindle DX

Amazon prezentuje Kindle DX

Amazon prezentuje Kindle DX
Źródło zdjęć: © IDG.pl
06.05.2009 21:00, aktualizacja: 07.05.2009 09:47

Amazon zaprezentował nową wersję swojego czytnika książek elektronicznych Kindle. Model Kindle DX oferuje większy ekran, który ma umożliwić znacznie wygodniejsze czytanie dzienników i magazynów.

Amazon Kindle DX oferuje przede wszystkim nowy 9,7-calowy wyświetlacz. Ekran jest znacznie większy niż 6-calowy, który znajdował się w Kindle 2 - czytniku opublikowanym w lutym bieżącego roku.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

"Powodem, dla którego wciąż tak dużo drukujemy, jest fakt, że tradycyjne komputerowe wyświetlacze gorzej przekazują treść niż papier" - powiedział szef Amazonu, Jeff Bezos. "Wyświetlacz Kindle jest wzorowany na papierze i mogę stwierdzić, że rozwiązuje ten problem. Mimo to większość dokumentów drukowanych i czytanych publikowana jest w formacie 8,5 na 1. cali. Informacje są więc przedstawione w takiej strukturze by było je łatwo czytać w tym rozmiarze".
Notka na stronie sieci Amazon wskazuje, że wyświetlacz Kindle DX jest wystarczająco duży by umożliwić czytanie plików PDF bez przewijania, przybliżania oraz efektu panningu.

Niestety nie ma róży bez kolców. Kindle DX jest również droższe od Kindle 2. Najnowszy model czytnika e-booków kosztuje 489 dolarów w porównaniu do 359 dolarów za poprzedni model.
Amazon rozpoczął przedsprzedaż Kindle DX. Oficjalna data premiery nie została jeszcze opublikowana, choć z rozmaitych źródeł wynika, że urządzenie trafi na rynek jeszcze przed wakacjami.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)