Amazon MP3 rusza na podbój Europy

Amazon MP3 rusza na podbój Europy

Amazon MP3 rusza na podbój Europy
Źródło zdjęć: © Amazon
03.12.2008 22:01, aktualizacja: 04.12.2008 00:01

Amazon MP3 to sklep internetowy oferujący kilka milionów plików muzycznych. Teraz serwis ten poszerza teren swojej działalności.

Sklep Amazon MP3 po raz pierwszy został uruchomiony w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Witryna oferuje ponad 3 miliony piosenek w formacie MP3 ( 256 kbps ). Co ciekawe, utwory dostępne w serwisie nie są chronione przez DRM ( Digital Rights Management ). Można je więc bez problemu kopiować na przenośne dyski oraz wypalać na płyty CD.

Teraz założyciele sklepu postanowili poszerzyć teren swojej działalności i uruchomili Amazon MP3 na terytorium Wielkiej Brytanii. Użytkownicy będą mogli kupować piosenki pochodzące z takich wytworni jak SonyBMG, Universal Music, EMI Music czy Warner Music.

Obraz
© (fot. Amazon.com)

Greg Greeley, szef marketingu Amazon MP3 na Europę, nie ukrywa swojego zadowolenia z faktu otwarcia sklepu na wyspach brytyjskich.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy dostarczyć klientom z Wielkiej Brytanii nowe możliwości zakupu utworów muzycznych. Amazon MP3 oferuje użytkownikom ogromny wybór albumów oraz wykonawców reprezentujących niemal każdy typ muzyki. Wszystko to dostępne jest w zaledwie kilka sekund."

Pojedyncza piosenka w Amazon MP3 kosztuje 59 pensów. Cały album można nabyć już za 3 funty.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)