Amazon będzie rozdawał smartfony

Amazon będzie rozdawał smartfony09.09.2013 10:30
Amazon będzie rozdawał smartfony
Źródło zdjęć: © chip.pl

Już od pewnego czasu toczą się dyskusje na temat możliwości wprowadzenia rozdawanych za darmo telefonów przez któregoś z gigantów tej branży, na przykład Samsunga. Specjaliści twierdzą jednak, że... to Amazon przegoni wszystkich.

Świat cały czas się zmienia –. i dotyczy to również rynku telefonów komórkowych. Tradycyjny model jego funkcjonowania zakładał, że najnowsze, najbardziej "wypasione" modele kosztowały drogo, natomiast starsze i gorzej wyposażone często sprzedawane były za "złotówkę", oczywiście w połączeniu z odpowiednim abonamentem.

Nowszy model jest inny –. dostawcy sprzętu coraz częściej starają się zarabiać głównie (lub nawet wyłącznie) na aplikacjach i usługach sieciowych, a nie na samej sprzedaży urządzeń. W ten właśnie sposób przewiduje swój model biznesowy Amazon, myśląc m.in. o obowiązkowym połączeniu rozdawanych za darmo smarfonów z usługami typu Amazon Prime.

A jaki będzie nowy smartfon Amazona, prawdopodobnie wyprodukowany dla niego przez firmę Foxconn? Plotki mówią o ekranie z przekątną 4,7 cala oraz oczywiście o Androidzie, ale ze specjalną nakładką Amazona i dostępem do specjalnych, bynajmniej już nie darmowych usług.

Jak będzie naprawdę, zobaczymy już pewnie niebawem. Jedno jest pewne –. trzeba będzie bardzo uważnie czytać umowę zawieraną z Amazonem, zwłaszcza fragmenty "małym druczkiem"...

_ Aktualizacja, 10/09/2013. 15:47: Po kilku dniach milczenia Amazon postanowił w końcu odnieść się do piątkowych doniesień Jessici Lessin. I zrobił to w dość kategoryczny sposób – firma oświadczyła, że nie planuje w tym roku premiery własnego smartfona, a jeśli nawet kiedyś ujrzy on światło dzienne, na pewno nie będzie rozdawany za darmo. _
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Amazon: pierwszy darmowy smartfon na rynku"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)