ALLPlayer 4.0 - pobierz nową wersję odtwarzacza

ALLPlayer 4.0 - pobierz nową wersję odtwarzacza
Źródło zdjęć: © WP.PL

05.06.2009 11:00, aktual.: 05.06.2009 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest już dostępna nowa wersja świetnego polskiego odtwarzacza plików multimedialnych - jako pierwsi w Polsce, otrzymaliśmy wersję finalną aplikacji. ALLPlayer 4.0 znacznie lepiej radzi sobie z mocno skompresowanymi plikami wideo, np. RMVB. Filmy można płynnie przewijać i nie powoduje to tzw. efektu stop-klatki. Twórcy dodali w aplikacji kilka nowych filtrów wideo, w tym tryby High Definition Mode i Sepia. Ich wykorzystanie pozwoli uzyskać nieznacznie lepsze wrażenia podczas oglądania filmów.

Najnowsza wersja AllPlayera, oznaczona numerem 4.0. zawiera pokaźną liczbę zmian i nowości. Program nie instaluje niepotrzebnych dekoderów (zawiera tylko najpopularniejsze), nie korzysta też z bibliotek systemowych. Po uruchomieniu filmu w nieobsługiwanym formacie łączy się z bazą online ( przez usługę LiveUpdate ) i wyszukuje kodek potrzebny do odtworzenia. Usprawniono również pobieranie napisów z serwisu OpenSubtitles.org (w zasobniku znajdziesz ikonę, która uruchamia stosowne menu wyszukiwania napisów). Program oferuje nową skórkę "Cinematic HD", przeznaczoną do wykorzystania na monitorach panoramicznych.
AllPlayer 4.0 obsługuje większą liczbę formatów multimedialnych - do programu dodano obsługę dokumentów TP, TS, K3G, M4B, CDK, AMV, AVS, 3G2. MTS, 7Z (wideo), MKA, AJF, AJFF, AC3, AU, AAC i MPC (audio). Pozostałe zmiany dotyczą usprawnień m.in. w modułach LiveUpdate, PlayLista czy CD Creator. Ten ostatni pozwala przygotowywać samostartujące krążki i pendrive'y z filmami, wraz ze stosownym menu wyboru. Interesująca jest także funkcja pozwalającą "wyciągnąć" do pliku napisy wbudowane w film. Wygodnym rozwiązaniem jest integracja AllPlayera z aplikacją NapiProjekt, służącą do pobierania napisów do filmów - możliwość zainstalowania NapiProjekt nadarza się w trakcie instalowania odtwarzacza na dysku.
ALLPlayer 4.0. poza standardowym instalatorem, dostępny jest w dwóch przenośnych wersjach: OneFile i Portable. Pierwszą pozbawiono skórek, kodeków i innych zbędnych plików - program nie wymaga instalacji, a więc nie modyfikuje rejestru systemowego. Można używać go w systemach, gdzie z uwagi na ograniczenia administracyjne nie można instalować żadnego oprogramowania. Wystarczy nagrać na płytę lub pendrive plik ALLplayerOneFile.exe. Wydanie Portable oferuje bardziej zaawansowane opcje konfiguracyjne (poprzez edycję pliku portable.ini użytkownik może wybrać skórkę, określić czy program ma korzystać z rejestru, powiązać pliki z odtwarzaczem oraz wybrać język aplikacji).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)