Alienware: 4 TB na domowe multimedia

Alienware: 4 TB na domowe multimedia
Źródło zdjęć: © IDG

01.02.2008 11:30, aktual.: 01.02.2008 11:58

Firma Alienware zaprezentowała urządzenie o nazwie High Definition Media Server, czyli domowy serwer multimedialny. Nowość wyposażona jest aż w 4 terabajty przestrzeni dyskowej - przedstawiciele firmy mówią, że zadaniem urządzenia jest połączenie w jeden system wszystkich zasobów multimedialnych.

HDMS jest oczywiście przystosowany od odtwarzania materiałów w rozdzielczości HD ( urządzenie jest wyposażone w nagrywarkę HD oraz złącze HDMI ). Ciekawostką jest zastosowanie w nim systemu wymiennych dysków twardych ( poszczególne HDD można odłączać w czasie pracy, bez zakłócania odtwarzania multimediów - oczywiście pod warunkiem, że odtwarzany materiał nie jest zapisany na dysku, który chcemy wyjąć ).

Obraz
© Alienware HDMS 4TB (fot. IDG)

Urządzenie może się komunikować ( przez sieć kablową lub bezprzewodową ) z komputerami pracującymi pod kontrolą Windows - dzięki temu możliwe jest odtwarzanie multimediów ( filmów, muzyki, zdjęć ) zapisanych na ich dyskach. Serwer ma również oczywiście tuner telewizyjny ( maksymalnie można w nim zamontować aż 4 ) i może zapisywać programy HD. Możliwe jest także zaplanowanie cyklicznego wykonywania kopii zapasowych wybranych materiałów. HDMS może też sam pobierać filmy i muzykę z internetowych sklepów - wystarczy podłączyć go do Internetu i skonfigurować odpowiednie usługi.

Przedstawiciele Alienware zapewniają, że urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i poradzą sobie z tym nawet początkujący użytkownicy. Cena podstawowej wersji HDMS zaczyna się od 5 tys. USD.

Więcej informacji ( w tym szczegółową specyfikację ) znaleźć można na stronie Alienware - http://www.alienware.com/microsite_pages/channel/channel_products.aspx.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)