Akcje Samsunga lecą mocno w dół

Akcje Samsunga lecą mocno w dół
Źródło zdjęć: © YouTube Screen/Ariel Gonzalez

12.09.2016 13:03, aktual.: 12.09.2016 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu ostatnich dwóch dni wartość rynkowa Samsunga zmniejszyła się o 22 mld USD. Od piątku notowania południowokoreańskiej firmy spadły o 11 proc. zaliczając największy dwudniowy spadek od 2008 roku

2 września Samsung wezwał użytkowników Galaxy Note 7 do jak najszybszego odesłania smartfonów do serwisu. Akcję rozpoczęto po doniesieniach o wybuchach, jakie miały miejsce w trakcie ładowania tego modelu. Okazało się, że problem stanowią wadliwe baterie zamontowane w części smartfonów.

Do apelu Samsunga o wyłączenie urządzeń i oddanie ich do serwisu przyłączyła się amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), która ostrzegła przed ich ładowaniem.

Z kolei amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zaapelowała o nie zabieranie Galaxy Note 7 na pokład samolotu.

Galaxy Note 7 miał premierę 1. sierpnia. Do tej pory producent sprzedał 2,5 mln egzemplarzy. Początkowo koszt wycofania z rynku wadliwych modeli został oszacowany na 1 mln USD, jednak gwałtowny spadek akcji sugeruje, że straty Samsunga mogą znacznie przewyższyć tę kwotę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także